Contium SA dostarczyła i utrzymuje system dla internetowego outletu 50style.pl

To kolejna, po Sklep.sizeer.com, aplikacja e-commerce skierowana do kanału B2C, której właścicielem jest firma Marketing Investment Group Sp. z o. o. z Krakowa.  50Style.pl to nowoczesny outlet, w którego bogatej ofercie znalazły się obuwie, konfekcja oraz akcesoria sportowe i lifestylowe najbardziej rozpoznawalnych marek.

Celem projektu było zapewnienie spójnej dla obu sklepów platformy technologicznej, która umożliwiałaby łatwe zarządzanie prezentowaną ofertą.  Synchronizacja katalogu produktów z systemem ERP odbywa się za pomocą tych samych interfejsów.

Obie marki wykorzystują również ten sam silnik e-commerce, stworzony na bazie Unity Commerce – autorskiej platformy Contium. Pozwala to na jednoczesną rozbudowę obu sklepów o nowe funkcje, co daje Marketing Investment Group wymierne oszczędności.

Pomimo wspólnego mechanizmu bazowego różnice pomiędzy e-Sizeer.com a 50Style.pl są widoczne. Odmienna strategia sprzedażowa oraz grupa docelowa przełożyły się w przypadku outletu 50style.pl między innymi na zmiany w sposobie prezentacji drzewa produktowego. Natomiast w zakresie zarządzania zawartością (CMS) dodano możliwość wstawiania nowych form reklamowych, zawierających dowolnie zdefiniowany zestaw produktów, które administrator sklepu może umieszczać praktycznie na każdej jego stronie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu