PTI SA idzie na główny rynek

Walne zgromadzenie akcjonariuszy PTI S.A. (PTI), zdecydowało o przejściu firmy na główny rynek warszawskiej giełdy. W 2010 r.Spółka planuje również, wprowadzić trzy firmy portfelowe do obrotu na NewConnect. Głównym obszarem działalności PTI są inwestycje kapitałowe w sektorze małych i średnich firm. Spółka należy do największych i najbardziej zyskownych firm notowanych na NewConnect. 

Z zestawienia Gazety Giełdy Parkiet wynika, że wypracowane w 2009 r. 5,8 mln zł to drugi najlepszy wynik na tym rynku. Silna pozycja rynkowa PTI to jedna z kluczowych przesłanek, która skłoniła akcjonariuszy do podjęcia decyzji o przejściu na GPW. 
 – Liczymy, że debiut na głównym rynku warszawskiej giełdy pozytywnie wpłynie na wycenę giełdową naszej firmy, zwiększy płynność akcji, oraz spowoduje, że staniemy się bardziej rozpoznawalni wśród inwestorów – mówi Mariusz Staszak, dyrektor zarządzający PTI SA.

Prospekt emisyjny zostanie złożony do Komisji Nadzoru Finansowego do końca marca, a debiut planowany jest na pierwszą połowę roku.  – Samemu przejściu nie będzie towarzyszyła dodatkowa emisja akcji, ale jeśli pojawi się jakiś interesujący cel inwestycyjny, to będziemy rozważali jej przeprowadzenie – dodaje Mariusz Staszak. 
Spółka będzie natomiast pozyskiwała kapitał na rozwój dla swoich firm portfelowych. W tym roku zamierza wprowadzić na NewConnect trzy spółki. Pierwsza z nich być może zadebiutuje już w pierwszym kwartale. Będzie nią Spółka zależna od notowanego na głównym parkiecie IZNS – Promet SA. Firma ta zakończyła w lutym ofertę prywatną swoich akcji.

– Kolejne dwie Spółki chcemy wprowadzić do obrotu na NewConnect do końca 2010 roku. Liczymy, że pozyskany kapitał pozwoli im na rozwój sprzedaży, poprawę wyników, a tym samym istotnie wpłynie na wycenę portfela PTI S.A. – mówi Mariusz Staszak.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu