Przesiadka z 13 na 27 cali

Firma Belkin przyzwyczaiła nas do produktów, które znacząco wpływające na walory użytkowe urządzeń, do których są dedykowane. Tym razem stworzyła coś z myślą o właścicielach urządzeń wyposażonych w gniazdo typu Mini DisplayPort – kabel Mini DisplayPort. O dostępność produktu na polskim rynku zadba iSource, dystrybutor firmy Apple i urządzeń komplementarnych.

Kabel Mini DisplayPort jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą wybierać między mobilnością i wygodą pracy na swoim MacBooku, a komfortem korzystania z 27 calowego iMaka. Teraz zarysy projektów, opracowywanych na przenośnym MacBooku można do woli rozwijać na potężnym wyświetlaczu komputera stacjonarnego. I to bez potrzeby kopiowania – wszystko zostanie na dysku MacBooka, a jeśli tylko potrzebna jest duża moc iMaca, wystarczy odpiąć kabel. Urządzenie można podpiąć do każdego innego monitora czy telewizora HD oraz każdego przenośnego komputera, o ile tylko wyposażone są w złącze Mini DisplayPort. Przejściówka obsługuje transfer danych z prędkością do 8,64 Gbps, wymagany przez wyświetlacze cyfrowe wysokiej rozdzielczości, do przesyłania cyfrowego sygnału audio w czasie rzeczywistym oraz instalacji urządzeń plug-and-play.

– Postanowiliśmy rozszerzyć ofertę o to pozornie drobne urządzenie, w odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników dwóch komputerów – np. osób, które w pracy korzystają z laptopów, a w domu posiadają iMaki. W prosty i szybki sposób pozwala na korzystanie z zasobów zgromadzonych na jednym z nich, bez konieczności kopiowania ich na dysk zewnętrzny – mówi Paweł Martyniuk, Product Manager firmy iSource.

Mała, 1,5 cm przejściówka to rozwiązanie dla profesjonalistów – grafików czy fotografów, którzy docenią pracę na dużym ekranie. Teraz zarysy projektów, opracowywanych na ultraprzenośnym służbowym MacBooku można rozwijać w domu, na potężnym wyświetlaczu drugiego komputera. Urządzenie przyda się jednak również podczas rodzinnych wieczorów, do oglądania zdjęć i filmów w znacznie lepszej jakości i wielkości, niż ta oferowana komputery przenośne.

Kabel Mini DisplayPort jest do nabycia w salonach partnerów i resellerów firmy iSource S.A., a także w Media Markt, Euro RTV AGD, Saturn, Komputronik oraz sklepach Apple Premium Reseller – iSpot, Cortland oraz USE. Cena urządzenia: 79 PLN brutto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu