“Gorący” teleskop w ofercie Hama

przez | 24/02/2010

Teleskop Celestron FirstScope 76EQ trafił na listę “Hot Products 2010” prestiżowego magazynu “Sky&Telescope”. Redakcja doceniła jakość wykonania, dobre oprogramowanie, lekką konstrukcję i walory techniczne urządzenia do obserwacji nieba dla początkujących astronomów. Dystrybutorem urządzeń marki Celestron na polskim rynku jest firma Hama.

– Amatorskie obserwacje nieba to doskonałe połączenie nauki z zabawą i dlatego są polecane wszystkim miłośnikom nowoczesnych technologii. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu, wędrówka po niebie staje się łatwa nawet dla początkujących – mówi Maciej Kramer, Kierownik Działu Marketingu Hama Polska.

Seria FirstScope odpowiada na potrzeby osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z astronomią. Model FirstScope 76 EQ posiada lekką obudowę i dysponuje specjalną rączką, która umożliwia precyzyjne prowadzenie teleskopu. Średnica obiektywu wynosi 76 mm, zaś waga nie przekracza 2 kg. Połączenie nauki z doskonałą zabawą możliwe jest po szybkim montażu teleskopu bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi.

W zestawie znajdują się 2 okulary: 20 mm (15x) oraz 4 mm (75x). Powiększenie okularów zostało odpowiednio dobrane z myślą o początkujących adeptach astronomii. W pierwszej kolejności należy używać okularu o niewielkim powiększeniu, aby łatwiej było zlokalizować obiekty na niebie. Dopiero potem można stopniowo przejść na okulary o mocniejszym powiększeniu. Taka kolejność zagwarantuje zadowolenie z obserwacji i nie przyczyni się do szybkiego zniechęcenia astronomią wskutek trudności z odnalezieniem obiektów na niebie.

Opcjonalnie sprzedawany jest także zestaw akcesoriów do teleskopu Celestron FirstScope 76 EQ: futerał ochronny do przenoszenia teleskopu, płyta z oprogramowaniem, które ułatwia planowanie wędrówki po niebie, szukacz oraz dodatkowe okulary – 2,5 mm (24x) i 6 mm (50x). Przydatnym dodatkiem jest również filtr księżycowy, który zmniejsza jasność obiektu, dzięki czemu łatwiej widać obecne na nim kratery.

Dystrybutorem produktów Celeron na polskim rynku jest Hama. Można je kupić w ogólnopolskich sieciach salonów ze sprzętem IT, marketach elektronicznych, a także w specjalistycznych sklepach internetowych lub tradycyjnych.

Sugerowana przez Hama cena teleskopu Celestron FirstScope 76 EQ na polskim rynku wynosi 269 zł brutto. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

źródło/autor: White-Magick

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.