Firma Ricoh Europe PLC ogłosiła uruchomienie nowego programu Business Driver Programme

W skład usług wchodzi, między innymi dostęp do sieci extranet umożliwiający  korzystanie z serwisów typu web-to-print, dokumentów technicznych, szkoleń internetowych, konsultacji i usług Ricoh Professional Services. Zawartość serwisu została stworzona z myślą o udostępnieniu wiedzy potrzebnej firmom, świadczącym usługi druku i będącą dla nich kluczowym składnikiem rozwoju. Program umożliwia też przetestowanie urządzeń przed zakupem i zapewnia dostęp do najnowszych wiadomości.
„W Ricoh chlubimy się zdolnością do zapewnienia najwyższej klasy usług i wsparcia naszych klientów w procesie rozwoju biznesu.” – powiedział Graham Moore, Director, Business Development, Ricoh Europe Production Printing Business Group. „Program wspierania rozwoju biznesu jest kolejnym narzędziem w portfolio, wspierającym lepszą  obsługę klientów. Został on specjalnie przystosowany, by zapewnić faktyczną pomoc w rozwoju biznesu cyfrowego druku.”

Klienci Ricoh, którzy przystąpią do programu, uzyskają dostęp do usług i informacji przydatnych w biznesie. Informacje, dostępne w kilku językach, zostały podzielone na działy przydatne pracownikom na różnych stanowiskach, jak np.: właścicielom, kadrze zarządzającej, działom marketingu czy projektantom.

“Narzędzia i informacje, które można znaleźć w sieci extranet, zostały przygotowane przez Ricoh i czołowych niezależnych ekspertów rynkowych. Dzięki internetowemu systemowi oceny materiałów możemy na bieżąco śledzić, które materiały są dla użytkowników najbardziej pomocne i na tej podstawie planować kolejne, będąc pewnymi, że dodajemy prawdziwą wartość.” – powiedział Graham Moore.

Rozwój biznesu wymaga czasu, którego zapracowani dostawcy usług druku nie mają w nadmiarze. Ricoh Business Driver Programme pomaga zaoszczędzić czas i zwiększyć tempo oraz efektywność rozwoju biznesu poprzez udostępnienie informacji o najnowszych trendach i technologiach. Program pomaga klientom wykorzystać gotowe strategie, na bazie internetowych zasobów wiedzy, lub w wyniku konsultacji ze specjalistami. Pozwala też na transformacje biznesu z dostawcy usług druku do dostawcy rozwiązań z wartością dodaną, dzięki czemu klienci Ricoh będą jeszcze bardziej wartościowi dla swoich partnerów.

Ricoh Business Driver Programme został uruchomiony w Holandii w styczniu 2010 roku. W następnej kolejności wystartuje w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech , Hiszpanii, Włoszech, Belgii a w przyszłości również w Polsce. W każdym kraju zaoferowany zostanie pakiet usług odpowiedni dla lokalnego rynku.