Tego jeszcze nie grali, czyli teleshow.pl

przez | 23/02/2010

Wystartowała pierwsza w polskim Internecie, wszechstronna baza informacji o programach telewizyjnych, ich uczestnikach, twórcach, gwiazdach. Teleshow.pl to m.in. galerie zdjęć, wywiady, biografie celebrytów, terminy emisji, opisy programów, ciekawostki oraz plotki. Innymi słowy wszystko, co może zainteresować każdego wielbiciela TV.

Serwis teleshow.pl skierowany jest do miłośników programów telewizyjnych: kulinarnych, podróżniczych, edukacyjnych, rozrywkowych – polskich oraz zagranicznych. W bogatej bazie audycji coś dla siebie znajdą nastolatki, miłośnicy motoryzacji, randkowania, zwolennicy lekkiej i przyjemnej rozrywki, mody, tańca, urody, entuzjaści popularnych hitów z celebrytami w rolach głównych, itp. Witryna może okazać się też doskonałym źródłem wiedzy dla tych, którym zdarzyło się „przegapić” odcinek ulubionego programu – dzięki streszczeniom, newsom i opisom łatwo nadrobią zaległości.

Serwis ma przejrzystą, logiczną strukturę, a jego trzon stanowią katalogi programów i gwiazd. Podajemy użytkownikom „na tacy” mnóstwo informacji, ukazujemy kulisy największych telewizyjnych produkcji, prezentujemy artykuły tematyczne, zwiastuny, migawki, odcinki programów, zdjęcia. Świat telewizyjnego show biznesu nie ma dla nas tajemnic. – podkreśla Marta Steiner z Wirtualnej Polski, kierownik projektu – Teleshow to nie tylko rzetelna informacja, ale również plotki i ciekawostki zasłyszane gdzieś w kuluarach, doskonale uzupełniające zawartość witryny. Użytkownicy mogą mieć pewność, że na jej stronach znajdą ciekawe, często unikalne treści, na dodatek w gustownym wydaniu.

Teleshow.pl jest jedyną w polskim Internecie tak obszerną i różnorodną bazą, zawierającą: szczegółowe opisy programów, sylwetki prowadzących i uczestników, ich biografie, newsy, galerie zdjęć, filmy.

Znalazły się tu także streszczenia poszczególnych odcinków oraz terminy ich emisji. Bogaty kontent uporządkowano i pogrupowano w obszerne katalogi: programów oraz osób (Ludzie TV). System tagów i linków pozwala łatwo przejść do wiadomości oraz sekcji tematycznie ze sobą powiązanych.

Użytkownik może przeszukiwać bazę w zależności od potrzeb, według klucza: programy zagraniczne lub polskie, najnowsze lub najpopularniejsze, jest także lista nadchodzących show.

Istnieje również możliwość skorzystania z alfabetycznego katalogu programów, przeszukania bazy według stacji na jakiej program jest (był) nadawany. Internauta może też zdecydować, czy zależy mu na znalezieniu programów, które aktualnie są nadawane w TV czy chce poszukać audycji archiwalnych.

Witrynę wyróżniają poza tym: przejrzysta struktura, nowoczesna grafika i intuicyjna nawigacja. Dzięki tym cechom użytkownik z łatwością dotrze do interesujących go materiałów, a przy okazji może znaleźć powiązane z nimi treści – artykuły, galerie, itd.

Treści publikowane w serwisie powiązane są ze sobą w sposób, który umożliwia korzystającym szybkie i proste znalezienie wielu interesujących ich informacji. Na przykład fan Magdy Mołek, oglądający galerię jej zdjęć z konkretnego programu, łatwo odnajdzie strony innych audycji i show, w których prezenterka brała udział, a także newsy, albumy fotografii, pliki wideo powiązane tak z nią, jak i programami z jej udziałem – mówi Marta Malik-Ryl, pomysłodawczyni serwisu.

źródło/autor: Wirtualna Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.