Sześciodyskowy bank danych ReadyNAS dla sektora MSP

przez | 23/02/2010

Popularna seria urządzeń ReadyNAS firmy NETGEAR dedykowana jest nie tylko użytkownikom domowym, ale również małym i średnim przedsiębiorstwom, które chcą w bezpieczny i profesjonalny sposób przechowywać swoje dane i pliki. RNDP6610, bo tak nazywa się sześciodyskowy ReadyNAS, jest jednym z bardziej zaawansowanych urządzeń tego typu.

Sześć dysków o maksymalnej łącznej pojemności do 9 Terrabajtów znajduje się w eleganckiej, czarnej obudowie, co jest istotne dla tych firm, które nie są wyposażone w szafy rackowe. Interfejs służący obsłudze urządzenia jest bardzo intuicyjny, przystosowany do obsługi w przeglądarce. Urządzenie korzysta z popularnej w ReadyNAS technologii RAID na poziomach 0, 1, 5, 6 oraz z opatentowanej przez NETGEAR technologii X-RAID2. Dzięki temu nawet przy uszkodzeniu dwóch dysków jednocześnie mamy gwarancję bezpieczeństwa naszych danych. Dyski mieszczą się w sześciu slotach ATAII, można je w łatwy sposób wyjmować i zamieniać.

RNDP6610 posiada wbudowany procesor, pamięć RAM 1GB (z możliwością rozszerzenia do 4GB dzięki dodatkowym slotom) oraz 128MB pamięci flash. Dzięki trzem portom USB 2.0 możliwe jest podłączenie do bank danych pamięci czy dysku przenośnego w celu transferu danych, lub routera – wtedy ReadyNAS może pełnić funkcję serwera. O jego stanie informuje umieszczony w górnej powierzchni frontowej ściany urządzenia wyświetlacz diodowy. RNDP6610 przystosowany jest do pracy ze wszystkimi systemami operacyjnymi Windows, Mac, Linux/Unix.