Sprawdź za darmo czy jesteś w Rejestrze Dłużników ERIF

Do końca lutego każda osoba może za darmo sprawdzić czy nie figuruje w Europejskim Rejestrze Informacji Finansowej BIG S.A. Za pośrednictwem strony infoKonsument.pl można dowiedzieć się, czy wierzyciel dopisał nas do Rejestru Dłużników ERIF. Serwis pozwala także sprawdzić dane dotyczące zadłużenia przedsiębiorstw.

infoKonsument.pl zapewnia konsumentom dostęp on-line do Rejestru Dłużników ERIF, systemu wymiany informacji o zadłużonych konsumentach oraz podmiotach gospodarczych. Korzystanie z serwisu internetowego jest wyjątkowo proste i nie wymaga ani telefonicznego, ani listownego, ani tym bardziej osobistego kontaktu z Rejestrem. Wystarczy wejść na stronę www.infokonsument.pl i założyć konto. Do aktywacji niezbędny będzie skan dokumentu tożsamości np. dowodu osobistego.

Po pełnej aktywacji konta możliwe będzie sprawdzenie m.in., czy dane na nasz temat widnieją w Rejestrze i czy ktoś pytał w nim o nas. Z informacji uzyskanych poprzez infoKonsument.pl możemy dowiedzieć się także, czy ktoś posłużył się skradzionym nam lub sfałszowanym na nasze nazwisko dokumentem.

Warto przed zaciągnięciem kredytu lub zawarciem umowy o jakąś usługę abonamentową (np. telefonii, telewizji lub Internetu) sprawdzić czy nie zostaliśmy wpisani do Rejestru Dłużników ERIF przez jednego z naszych wierzycieli. Jeśli tak jest możemy mieć problemy z zawarciem kolejnej umowy lub uzyskaniem pożyczki do czasu, kiedy nie uregulujemy tej zaległości.

Co ciekawe, wiek osób korzystających z serwisu infoKonsument.pl jest bardzo zróżnicowany. Najmłodszy użytkownik ma 19 lat, a najstarsza osoba aż 84. Średnia wieku Infokonsumentów to 35 lat.

W okresie promocji, czyli do 1 marca, użytkownicy zarejestrowani w serwisie infoKonsument.pl mogą bezpłatnie i bez ograniczeń sprawdzać informacje o sobie oraz to, kto pytał o ich ewentualne zadłużenie w Rejestrze Zapytań. Każda z tych osób może również pięć razy bezpłatnie sprawdzić dowolne firmy i monitorować informacje o pięciu przedsiębiorcach.

źródło/autor: KRUK

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu