Kamery sieciowe Axis strzegą autobusów w Pradze

Trzy i pół tysiąca kamer sieciowych Axis Communications zostanie zainstalowanych w autobusach taboru miejskiego w Pradze. Kamery AXIS 209FD-R będą częścią systemu monitoringu wnętrz pojazdów, poprawią bezpieczeństwo pasażerów i dostarczą materiałów dowodowych, przyczyniając się do ograniczenia przypadków wandalizmu i innych przestępstw.

Sieciowe kamery AXIS 209FD-R będą sukcesywnie instalowane w 620 nowych autobusach taboru miejskiego w Pradze, dostarczonych przez firmę SOR Libchavy. Pojazdy będą spełniać restrykcyjne normy środowiskowe.

Modele AXIS 209FD-R zostały wybrane ze względu na ich kompaktowe rozmiary oraz wzmocnioną konstrukcję, która odgrywa szczególną rolę w nadzorze w środkach transportu publicznego. Wytrzymała obudowa kamer zapewnia ich doskonałą ochronę przed kurzem, wilgocią i wibracjami, a niewielki wbudowany grzejnik eliminuje problem kondensacji pary na obiektywie bądź obudowie. Kamery zostały zaprojektowane tak, by zapewnić łatwą instalację i odporność na trudne i zmienne warunki panujące w autobusach.

Zastosowana w kamerach AXIS 209FD-R technologia skanowania progresywnego pozwala uzyskać klarowne obrazy ruchomych obiektów w pełnej rozdzielczości, bez jakichkolwiek zniekształceń. Zapewnia to dobrej jakości materiał dowodowy, pomagający rozwiązać zdarzające się przypadki wandalizmu i innych przestępstw. Wszystkie nagrania wideo mają rozdzielczość 640×480 pikseli, czyli wyższą niż rozdzielczość 2CIF, jaką oferowały zwykle systemy analogowe. Sieciowe kamery AXIS 209FD-R są także wyposażone w szereg inteligentnych funkcji, np. aktywny alarm przeciwdziałający ingerencjom, który emituje dźwięki ostrzegawcze podczas prób przesunięcia, zablokowania lub zasłonięcia kamery.

“Kamera sieciowa AXIS 209FD-R została zaprojektowana specjalnie do instalacji w autobusach w celu zapobiegania przestępczości i ograniczania aktów wandalizmu. W razie wystąpienia wypadku lub przestępstwa dostarcza ona użytecznego, wysokiej jakości materiału wizyjnego, który znacząco wspiera i przyspiesza procedurę dochodzeniową. Sieciowe produkty wideo firmy Axis znalazły już zastosowanie w wielu wymagających miejscach na świecie, m.in. w autobusach w Sztokholmie, pociągach w Zurychu i metrze w Moskwie” – powiedział Edwin Roobol, Dyrektor Zarządzający Axis Communications na obszar Holandii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Europy Środkowo-Wschodniej.

Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).

źródło/autor: Axis Communications

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu