Wodoodporny model WP10 oraz wytrzymały ES73 to zaawansowane funkcje zamknięte w ochronnych obudowach

Samsung Digital Imaging rozszerzył swoją ofertę kompaktowych aparatów cyfrowych o kolejne dwa modele – wytrzymały ES73 oraz wodoszczelny WP10. Dzięki wyjątkowej budowie urządzeń, użytkownicy nowych modeli aparatów Samsunga mogą skupić się na robieniu świetnych zdjęć, nie martwiąc się o uszkodzenie sprzętu.

– Chwile warte uwiecznienia mogą nas zastać w każdym czasie i w każdym środowisku, dlatego Samsung stale udoskonala swoje rozwiązania z zakresu fotografii cyfrowej. Oba nasze nowe aparaty to wytrzymałe, godne zaufania kompakty, które zapewnią wysokiej jakości zdjęcia nawet w najcięższych warunkach – powiedział SangJin Park, CEO Samsung Digital Imaging.

WP10

Model WP10 to smukły aparat o grubości poniżej dwóch centymetrów, zdolny wykonywać zdjęcia na głębokości do trzech metrów. Dzięki świetnym parametrom obrazu, nawet przy słabym oświetleniu, zdjęcia zrobione na tej głębokości pozostają jasne i wyraźne. Specjalny tryb zdjęć podwodnych dobiera optymalne ustawienia aparatu, pozwalając na wykonanie znakomitych zdjęć czy to znajomych w basenie czy ławic ryb w oceanie.

Nowy aparat Samsunga pozostaje niezawodny zarówno na lądzie, jak i w wodzie i może pochwalić się obiektywem z pięciokrotnym zoomem optycznym, wyposażonym w cyfrową stabilizację obrazu, dzięki której zdjęcia pozostają ostre i wyraźne. Do kadrowania i przeglądania zdjęć w WP10 służy ekran TFT-LCD o przekątnej 2,7 cala.

Oprócz zdjęć, użytkownicy WP10 mogą również kręcić imponujące filmy wideo w jakości HD 720p zarówno na lądzie, jak i pod wodą. Dla najlepszych efektów, stabilizacji obrazu można używać również podczas kręcenia filmów, a tryb inteligentnego rozpoznawania scen Smart Auto umożliwia automatyczny dobór optymalnych parametrów dla filmów i zdjęć. Fotografujący przy pomocy WP10 muszą jedynie wykadrować ujęcie i nacisnąć spust migawki.

ES73

Projektując aparat ES73, inżynierowie Samsunga położyli szczególny nacisk na jego wytrzymałość. Zastosowano w nim odporną na zarysowania powłokę, która chroni aparat przed przypadkowym uszkodzeniem. Dodatkowo, newralgiczne część obudowy takie jak jej spodnia część, przyciski i okolice wyświetlacza, zostały wzmocnione gumą, by zabezpieczyć urządzenie przed kurzem, pyłem czy piaskiem.

Poza wytrzymałą konstrukcją, ES73 oferuje także obiektyw szerokokątny (27 mm) z pięciokrotnym zoomem optycznym, który pozwala na wykonanie świetnej jakości zdjęć z dowolnej odległości. Szerokokątny obiektyw doskonale sprawdzi się przy fotografowaniu krajobrazów czy dużych grup znajomych. Aparat wyposażono również w intuicyjny system rozpoznawania scen Smart Auto oraz funkcję kręcenia filmów wideo VGA.

W modelu ES73 Samsung zastosował również Inteligentny Tryb Nocny (Smart Night Mode), dzięki któremu użytkownicy tego aparatu mogą z łatwością wykonywać ostre, wyraźne zdjęcia w nocy. W tradycyjnych aparatach, przy ustawieniach przeznaczonych do gorszych warunków oświetleniowych, flash bywa zbyt jasny, przez co fotografie wychodzą nieudane. Inteligentny Tryb Nocny Samsunga rozwiązuje ten problem, dzięki możliwości regulacji siły światła lampy błyskowej. Przy każdym ujęciu możemy ją w prosty sposób zwiększać lub zmniejszać, dobierając natężenie światła do konkretnych warunków.

1 ES73, Samsung, Samsung Digital Imaging, SangJin Park, Smart Night Mode, WP10

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu