Sybase przejmuje spółkę Aleri i poszerza ofertę z zakresu analiz w czasie rzeczywistym

przez | 22/02/2010

Sybase Inc. ogłosił sfinalizowanie zakupu aktywów firmy Aleri Inc., która jest wiodącym dostawcą technologii CEP (Complex Event Processing). Dzięki tej transakcji Sybase planuje wzmocnić swoją pozycję na rynku oprogramowania do analiz w czasie rzeczywistym.Oprogramowanie CEP jest przeznaczone do monitorowania i analizowania potoków transakcji w czasie rzeczywistym, co pozwala na ich natychmiastowy podgląd. Dzięki temu firmy są w stanie błyskawiczne reagować na zmieniające się warunki (Continuous Intelligence). Technologia ta wykorzystywana jest najczęściej w instytucjach finansowych, które potrzebują rozwiązań zapewniających natychmiastową reakcję na niepożądane lub nietypowe zachowania w procesie obrotu finansami.

Połączenie z Aleri Inc. wzmocni naszą pozycję na rynku oprogramowania do analiz w czasie rzeczywistym, między innymi poprzez dodanie rozwiązania służącego do zarządzania ryzkiem płynności (Liquidity Risk Management) – mówi dr Raj Nathan, Starszy Wiceprezes i CMO w Sybase. – Nasi klienci oczekują od nas szerokiej gamy narzędzi analitycznych i jesteśmy gotowi sprostać ich rosnącym wymaganiom.

Forrester Research w raporcie „The Forrester Wave” uplasował Aleri w gronie liderów w dziedzinie rozwiązań CEP. Aleri jest również pierwszym dostawcą CEP, który opublikował certyfikaty STAC (Securities Technology Assessment Centre). W marcu 2008 roku Aleri połączył się z firmą Coral8, co doprowadziło do zintensyfikowania działań na rzecz dostarczania kompletnych narzędzi i rozwiązań skoncentrowanych na tzw. Continuous Intelligence.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.