Nowatorski tryb zastosowany w modelu WB2000 pozwala na wykonywanie zdjęć

Podczas trwających w Anaheim w USA targów PMA 2010, Samsung Digital Imaging zaprezentował dziś najnowszy model nowatorskiego aparatu kompaktowego WB2000, wyposażonego w 10 megapikselową matrycę i funkcję rejestrowania wideo w jakości Full HD 1080p. Urządzenie pozwala kręcić filmy z prędkością 1000 klatek na sekundę i wykonywać serie 10 zdjęć w pełnej rozdzielczości w ciągu sekundy, co umożliwia użytkownikom odkrywanie zupełnie nowych obszarów fotografii i wideo.

Samsung WB2000 rozszerza dotychczasowe możliwości fotografii cyfrowej dzięki funkcjom takim, jak Zaawansowane Ujęcie Panoramiczne (Advanced Panorama Shot) z opcją śledzenia obiektu czy innowacyjny tryb Podwójnego Ujęcia (Dual Capture), który pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 10 megapikseli w trakcie kręcenia filmu wideo w jakości Full HD.

– Model WB2000 odzwierciedla strategię Samsunga osiągnięcia przewagi na rynku fotografii cyfrowej, poprzez innowacyjne rozwiązania – powiedział SangJin Park, CEO Samsung Digital Imaging. – Użytkownicy napotykali ograniczenie w postaci konieczności wyboru pomiędzy kręceniem filmów, a robieniem zdjęć. Samsung WB2000 odpowiada na ich potrzeby oferując możliwość wykonywania dwóch ujęć (foto i wideo) jednocześnie – dodał.

Super szybkie ujęcia foto i wideo

Nowy model aparatu pozwala na wykonanie wysokiej jakości ujęć bez względu na to jak szybka jest obserwowana akcja. Zaawansowana matryca CMOS i przeprojektowany procesor DRIMeIII zapewniają wyjątkowo wysoką wydajność nawet przy słabym oświetleniu, a także szybkość, pozwalając na wykonanie 10 zdjęć o rozdzielczości 10 megapikseli w ciągu zaledwie sekundy. Dodatkowo, przy pomocy WB2000 można kręcić filmy wideo z prędkością 1000 klatek na sekundę, co daje możliwość kreatywnego wykorzystania ujęć w bardzo zwolnionym tempie. Bez względu na to, czy chcemy pokazać codzienne wydarzenia w zupełnie nowy sposób, czy też przeanalizować na przykład zamach golfowy, Samsung WB2000 daje niemal nieograniczone możliwości wykorzystania trybu nagrywania
w zwolnionym tempie.

Imponująca optyka i wyświetlacz

Imponująca prędkość modelu WB2000 została uzupełniona równie zaawansowaną optyką Schneider KREUZNACH o ultra szerokim kącie 24 mm i pięciokrotnym zoomie optycznym. Dzięki obiektywowi o znacznie szerszym niż w tradycyjnych kompaktach kącie, fotografujący WB2000 mogą objąć większą scenę, np. grupę znajomych. Pięciokrotny zoom optyczny daje z kolei możliwość wykonywania fotografii z większych odległości. Jeszcze szerszy kąt widzenia można uzyskać dzięki funkcji Zaawansowanej Panoramy z opcją śledzenia obiektu, idealnej przy fotografowaniu rozległych krajobrazów. Nad perfekcyjną ostrością wykonanych zdjęć czuwa system Podwójnej Stabilizacji Obrazu Samsunga.

WB2000 wyposażono w trzycalowy wyświetlacz AMOLED, który zapewnia lepszy kontrast, głębszą czerń i bardziej naturalne, żywe kolory nawet, kiedy patrzymy na ekran pod kątem lub w pełnym słońcu. Technologia AMOLED zużywa także mniej energii, co pozwala na maksymalne wydłużenie czasu pracy na baterii.

Funkcja dla zawodowca i amatora

Połączenie automatycznych ustawień z możliwością ręcznej regulacji parametrów obrazu sprawia, że WB2000 sprawdzi się w rękach zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych fotoamatorów. Intuicyjna funkcja Smart Auto 2.0 rozpozna scenę i dobierze optymalne ustawienia dla najlepszych ujęć foto i wideo, jednak tym, którzy oczekują większej kontroli nad aparatem, WB2000 oferuje zapis w formacie RAW i pełną kontrolę manualną. W trybie Manual, użytkownicy mogą eksperymentować m.in. z szybkością migawki czy głębią ostrości.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu