Jazda na nartach w samym T-shircie

przez | 22/02/2010

Niebawem nadejdzie wiosna, co prawda góry Stubai są nadal pokryte śniegiem, ale narciarze już mogą cieszyć się pierwszymi promieniami słońca. Wiosna to zdecydowanie najlepszy okres w roku dla miłośników sportów zimowych. Warunki na trasach i pogoda w czterech obszarach tyrolskich gór Stubai zdecydowanie dopisują: dobry śnieg na stokach, mnóstwo słońca, błękitne niebo oraz wiejskie alpejskie chatki zachwycą wielbicieli jazdy na nartach.

Wakacje spod znaku SŚS: słońce, śnieg i Stubai

Miłośnicy sportów zimowych marzą o tym właśnie zestawieniu: słońce, śnieg i Stubai! Czy może być coś lepszego od fantastycznych zjazdów w samym środku oszałamiających gór Stubai a potem cieszyć się chwilą relaksu na tarasie, podczas którego można się opalać, sączyć koktajl skiwasser i po prostu odpocząć? Wszystko to razem oferuje czystą rozkosz dla ciała, umysłu i ducha!

O żadnej innej porze roku jazda na nartach nie jest tak przyjemna jak wiosną. Właśnie o tej porze roku śnieg na lodowcu Stubai ma wyjątkową konsystencję: jest niemalże kremowy, miękki z wierzchu i twardy pod spodem. Ponadto na tym gruboziarnistym śniegu wyjątkowo łatwo można zaprezentować swoje talenty narciarskie. Lodowiec Stubai to królestwo śniegu – oferuje idealne warunki i możliwość fantastycznych doświadczeń. Największy lodowcowy teren narciarski Austrii gwarantuje śnieg od października do czerwca.

Najciekawsze wydarzenia w regionie

Malowanie na ciele – zaprojektowana przez artystów narciarska moda

Dzięki gwarancji śniegu na przyjaznym rodzinom lodowcu Stubai można cieszyć się jazdą na nartach w majestatycznym otoczeniu na wielu różnych stokach. Wiosną widoczność jest szczególnie dobra. Narciarze mają możliwość nasycenia się fascynującymi i niezapomnianymi panoramicznymi widokami z TOP OF TYROL –platformy widokowej znajdującej się na samym szczycie lodowca Stubai, położonym 3210 m n.p.m. Dodatkowo możliwość malowania na ciele pozwala zapoznać się ze szczególną formą odzieży zimowej – zgodnie z koncepcją „śnieżnej królowej nartostrady”.

Stubai Jam – konkurs narciarstwa i snowboardingu freestyle’owego w parku narciarskim Stubai Zoo odbędzie się 13 marca 2010 r. już po raz czwarty. Na lodowcu Stubai życie nabiera tempa 9 kwietnia wraz z BIG Family Snow Festival. „1, 2 lub 3”, austriacki quiz show dla dzieci, w ramach podróży po całym kraju zatrzyma się także na lodowcu Stubai i dostarcza wiele frajdy wielbicielom quizów na całym świecie.

7 marca 2010 r. na terenie narciarskim Schlick 2000 odbędzie się koncert na świeżym powietrzu zespołu Torpedoes – New Generation. I podobnie jak w poprzednich latach, na 1 kwietnia zaplanowano w ramach świętowania zakończenia sezonu narciarskiego imprezę Countdown Party. Począwszy od 1 marca czwartki to dni kobiet – każda dziewczyna i kobieta otrzymuje 50-proc. zniżkę na wyciągi. Ponadto w drugim co do wielkości terenie narciarskim Schlick 2000 w Fulpmes można naprawdę dać się rozpieścić możliwością wyboru – znajduje się tam 10 chatek w stylu wiejskim, bary oraz restauracje serwujące typowo tyrolską kuchnię.

Można także pojeździć na nartach w samym T-shircie w kurorcie Elfer w Neustift oraz w Serlesbahnen w Mieders.

Rodziny mogą być szczególnie zainteresowane wyborem regionu Stubai jako miejsca na wakacje zimowe: w towarzystwie płacącego za pełny karnet rodzica dzieci w wieku poniżej 10 lat mogą jeździć za darmo na wszystkich czterech terenach narciarskich Stubai. 140 km stoków w czterech kurortach to obietnica fantastycznej jazdy na nartach w regionie Stubai.

Atrakcyjne pakiety słonecznego narciarstwa

Każdy, kto ma ochotę na jazdę na nartach w pełnym słońcu może skorzystać z atrakcyjnej cenowo oferty, którą można zarezerwować w biurze Stubai Touristik.

7 noclegów ze śniadaniem w pensjonacie oraz 6-dniowy karnet na wyciągi można zarezerwować już za 115 euro w okresie od 3 do 30 maja 2010 r. Dodatkowe informacje znaleźć można pod adresem stubaitouristik@stubai.at.

źródło/autor: Tourismusverband Stubai Tirol