HTC i Telefónica wprowadzają Na rynek eurpejski HTC SMART, Tani i łatwy w obsłudze smartfon

HTC Corporation, międzynarodowa firma projektująca smartfony, i Telefónica ogłosiły dziś wyłączne partnerstwo w dystrybucji taniego i łatwego w obsłudze smartfonu HTC Smart w Niemczech, Irlandii i Wielkiej Brytanii. HTC Smart jest nowym typem smartfonu, wykorzystującym proste w użyciu widgety i najnowsze technologie komunikacji w przystępnej cenie.

„Coraz więcej ludzi chciałoby korzystać z dobrodziejstw zaawansowanych telefonów mobilnych w postaci poczty email, przeglądarki internetowej, serwisów społecznościowych, jednak koszty i trudności w obsłudze nowych technologii stanowią znaczącą przeszkodę. HTC oferuje użytkownikom wymienione funkcje w prostym w obsłudze i dostępnym telefonie HTC Smart.” – powiedział Peter Chou, chief executive officer w HTC Corporation. „Dzięki HTC możemy wspólnie z Telefonicą wprowadzić na rynek smartfon dla każdego.”

HTC Sense

HTC Smart wykorzystuje interfejs Sense, stworzony w oparciu o filozofię zdefiniowaną hasłami: telefon dla mnie, zawsze blisko i odkrywaj nieoczekiwane. Sense umożliwia użytkownikom personalizację telefonu za pomocą widgetów szybkiego dostępu do kontaktów, zdjęć, muzyki, pogody, itp. Aplikacja HTC Friend Stream, skupiająca wszelkie rodzaje komunikacji w sieciach społecznościowych typu Facebook, Twitter czy Flickr, pozwala śledzić najnowsze wpisy i aktualizacje serwisów. Dzięki agregacji informacji w jednej aplikacji łatwiej jest dzielić ze znajomymi zainteresowania, zdjęcia i ciekawe linki.

“Wierzymy, że możemy zaoferować smartfony nowej, dużej grupie użytkowników.” -powiedział Matthew Key, chief executive officer w firmie Telefónica Europe. „Możliwość przeglądania Internetu w dowolnym miejscu i korzystania z sieci społecznościowych na pewno umocni pozycję O2 na rynku smart fonów.”

HTC Smart wykorzystuje zaawansowany mobilny system operacyjny Qualcomm Brew Moblie Platform (Brew MP), który pozwala korzystać z interfejsu HTC Sense w tanich smartfonach. Telefonia, udostępniając smartfony nowej grupie klientów, tworzy również zupełnie nowy rynek aplikacji i usług dla nowego systemu operacyjnego Brew MP.

„Współpraca Qualcomm i HTC pozwoliła stworzyć jeden z najbardziej innowacyjnych smartfonów na rynku w ciągu ostatnich lat.” – powiedział Paul Jacobs, chief executive officer w firmie Qualcomm Incorporated. „HTC Smart jest przystępnym cenowo telefonem, oferującym ekscytujące wrażenia użytkowania. Cieszymy się, że możemy wspierać HTC w procesie udostępnienia zaawansowanej technologii mobilnej i interfejsu Sense szerokiej grupie użytkowników.”

Dostępność

HTC Smart, niezależnie od dostępności telefonu w kwietniu przez sieć O2 w Niemczech, Irlandii i Wielkiej Brytanii, będzie też dostępny w drugim kwartale 2010 r. we Francji, Włoszech, Holandii i Szwecji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu