Glukozamina i Wapń – Strażnicy mocnych kości i stawów

Zima w pełni. Wahania temperatury powodują, że z tygodnia na tydzień obserwujemy bądź silne mrozy, sięgające kilkunastu stopni Celsjusza poniżej zera, bądź stopniowe ocieplenie i wzmożone opady śniegu. Oprócz zmiennej i niskiej temperatury, bardzo groźny jest zamarznięty śnieg i lód pokrywający chodniki i drogi. W takich warunkach nie trudno o upadek i uraz. Nie zawsze uda nam się przewidzieć moment, kiedy możemy się poślizgnąć – jednak będąc jeszcze w domu, możemy zadbać o silne i wytrzymałe kości i stawy. Pomogą nam w tym Glukozamina i Wapń – strażnicy mocnych kości.

Wapń w kościach przeciw osteoporozie

Wśród minerałów, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju kości, czołowe miejsce zajmuje wapń. Jego szczególną właściwością jest zapobieganie osteoporozie i zwiększanie gęstości kości, w tym wzmacnianie zębów. Kości, których struktura z wiekiem posiada ubytki, zaczynają być coraz bardziej podatne na łamliwość. Odpowiednie uzupełnianie zasobów organizmu w wapń, nie tylko chroni przed urazami kości, ale również wspomaga ich przebudowę w okresie wzrostu dzieci i młodzieży oraz rekonwalescencję układu kostnego osób dojrzałych i starszych.

Wapń w parze z Magnezem

Aby wapń został odpowiednio przyswojony przez organizm zaleca się przyjmowanie go za witaminą D oraz magnezem. Witamina D uczestniczy w transporcie wapnia z układu trawiennego, poprzez krwiobieg, bezpośrednio do kości. Jednocześnie pomaga gospodarować wapniem – czyniąc z niego zagregowany zapas w organizmie. Razem z magnezem – wapń i witamina D uczestniczą łącznie w ponad 300 reakcjach enzymatycznych, które regulują gospodarkę energetyczną organizmu. Suplementem wartym uwagi jest Calcium Mag & D firmy Nature’s Way, który nie zawiera żadnych sztucznych składników, konserwantów, drożdży, mleka, laktozy ani cukru.

Glukozamina – ciesz się zdrowiem stawów

Nie ma zdrowych kości i sprawnych narządów ruchu człowieka bez zdrowych stawów i tkanki chrzęstnej. W miejscach, w których łączą się kości, występują właśnie stawy. Aby funkcjonowały prawidłowo, tzn. aby spełniały swoją rolę i poruszały się (podobnie jak np. zawias w drzwiach) muszą mieć zdrową strukturę. Sprowadza się to, do obecności płynu synowialnego i chrząstki, które pozwalają na ruch stawów. Gdy stawy są w złej kondycji, wówczas przenosi się to również na więzadła i mięśnie. Zwiększone tarcie, spowodowane ubytkiem płynu stawowego prowadzi do stopniowego zużywania się stawów, czego efekty są długotrwałe i wpływają negatywnie na sprawność ruchową. Dlatego też należy dostrzec dobroczynną siłę glukozaminy. Budowanie zdrowych chrząstek, a także utrzymanie prawidłowej struktury stawów i tkanki łącznej oraz chrząstek, płynu stawowego, ścięgien, więzadeł, błony oraz naczyń krwionośnych jest właśnie glukozamina.

W zdrowym ciele zdrowy… staw

Wielu z nas odczuwa dyskomfort związany z problemami narządów ruchu. Są to m.in. bóle i opuchnięcia stawów, ich poranna sztywność, zaczerwienienia skóry wokół stawu, obniżona sprawność ogólnoruchowa.

Propozycją dla tych wszystkich, którym nie jest obojętne dbanie o własne stawy i złączenia chrzęstne stworzona została formuła Joints Nature’s Way, czyli unikalna mieszanka glukozaminy, Boswelli oraz innych składników odżywczych. Stosowanie glukozaminy wspomaga zdrowie stawów oraz ich mobilność, redukuje także bóle, odbudowuje uszkodzenia chrząstek, przyspiesza rekonwalescencję struktur chrzęstnych. zwalczanie nienaturalnej sztywności stawów.

Glukozamina strażnikiem żołądka

Wiemy już, że glukozamina jest kluczowym składnikiem budującym stawy i chrząstki. Pozostaje ważna kwestia, jaki rodzaj glukozaminy będzie najlepiej przyswajalny dla osób z nadwrażliwością układu pokarmowego? Glukozamina przyjazna dla żołądka, to Nature’s Way FlexMax.

Większość osób stosujących glukozaminę wykazuje tolerancję tego minerału, bez występowania wzmożonych efektów ubocznych. Jednak według badań klinicznych najczęstsze dolegliwości żołądka, związane z przyjmowaniem glukozaminy, to: bóle, nadwrażliwość, zgaga, biegunka i nudności. Co powoduje podrażnienie przewodu pokarmowego wśród niektórych użytkowników? Jak można temu zapobiec? Większość produktów glukozaminy szybko rozpuszcza się w żołądku, uwalniając do 95% ich mocy w ciągu zaledwie dziesięciu minut. Niektórym osobom przyswajanie glukozaminy nie przysparza kłopotu. Jednak dla wielu osób z wrażliwym układem pokarmowym, lub tym, którzy przyjmują glukozaminę na pusty żołądek, tak szybkie przyswajanie często powoduje wybuch stężenia glukozaminy, który powoduje podrażnienie błony śluzowej żołądka.

Naukowcy z Nature’s Way opracowali innowacyjną technologię, wykorzystującą naturalne włókna roślinne, które tworzą ochronny żel pokrywający tabletki glukozaminy, który zapewnia efekt amortyzacji i reguluje przyswajalność glukozaminy, co chroni układ pokarmowy przed podrażnieniem w czasie trawienia.

Na zdrowie!

źródło/autor: HealthyWay Team

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu