GEFCO Polska dla IKEA

przez | 22/02/2010

GEFCO Polska podpisało umowę o współpracy z największym na świecie dostawcą wyposażenia domu – szwedzką siecią IKEA. Jest to kolejny kluczowy kontrakt firmy, która sukcesywnie rozwija swoje usługi na rzecz Klientów spoza sektora Automotive. GEFCO przewiduje, że obroty związane z obsługą IKEA wzrosną w 2010 roku ponad trzykrotnie w porównaniu z rokiem 2009.

GEFCO Polska realizuje na rzecz IKEA średnio 50 transportów tygodniowo w ramach transportu całopojazdowego. Współpraca wymaga ze strony operatora dużej elastyczności pod względem dostępności środków transportu. Ma to związek ze zróżnicowanym sezonowo asortymentem IKEA. Wahania wolumenu dopuszczają różnice na poziomie 50%.

IKEA, jako lider wśród dostawców wyposażenia domu, jest Klientem bardzo wymagającym. Obsługa logistyczna tak dużej firmy wymaga olbrzymiego doświadczenia oraz specyficznego know–how, które GEFCO zdobyło przez lata obceności na rynku TSL. Wartość dodana usług GEFCO na rzecz IKEA to przede wszystkim techniki zarządzania przepływami multimodalnymi. Kontrakt z IKEA ma strategicze znaczenie dla polityki handlowej GEFCO, ukierunkowanej na dywersyfikację obszarów aktywności. – mówi Bogdan Młynarczyk, Dyrektor Generalny GEFCO Polska.

Oczekiwany poziom zleceń akceptowanych i potwierdzanych do realizacji na rzecz IKEA wynosi minimum 99%. Kolejnym ważnym dla sieci IKEA wskaźnikiem jest terminowość w załadunkach i dostawach. Oczekiwany poziom określany przez Klienta wynosi minimum 95%. Transporty są realizowane pomiędzy zakładami produkcyjnych podwykonawców IKEA – Swedwood pod Poznaniem i COM40 LIMITED koło Kalisza. Ładunki są przewożone z Polski do sklepów IKEA we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech.

źródło/autor: Cohn & Wolfe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.