Przeniesienie numeru

Można już przejść do telefonii internetowej Tartel wraz ze swoim stacjonarnym numerem.  Tartel informuje zarówno swoich, jak i potencjalnych klientów, że jest już możliwe przeniesienie stacjonarnego numeru telefonicznego. Numery można przenosić do Tartel z następujących operatorów: TP, Netia, MNI, Exatel, Multimedia Polska, Mediatel. Dodatkowo można przenieś numer, który został przeniesiony z jednego z wymienionych operatorów (macierzysty) do innego, np. z TP do Ery.

Przenoszony numer musi pochodzić z jednej ze stref numeracyjnych dostępnych w Tartel: Białystok (85), Bielsko-Biała (33), Bydgoszcz (52), Częstochowa (34), Gdańsk (58), Kalisz (62), Katowice (32), Kielce (41), Kraków (12), Lublin (81), Łódź (42), Olsztyn (89), Opole (77), Poznań (61), Radom (48), Rzeszów (17), Szczecin (91), Tarnobrzeg (15), Toruń (56), Warszawa (22), Wrocław (71), Zielona Góra (68).

Procedura przebiega w prosty sposób: po zarejestrowaniu się na stronie (www.tartel.pl), Tartel wysyła się zapytanie czy można przenieść dany numer. Operator odpowiadając przesyła odpowiednie dokumenty, które następnie należy odesłać pocztą. Sama procedura przenoszenia (po otrzymaniu dokumentów przez Tartel) trwa około 8 dni roboczych (TP) lub 14 (pozostali operatorzy). Numer jest przenoszony w ustalonym dniu i przez parę godzin może być nie aktywny. Koszt przeniesienia numeru to koszt jego rocznego utrzymania u operatora, czyli 1 zł brutto (pierwszy numer) lub 19,90 zł brutto (kolejny numer).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu