Microsoft oraz IEEE wspólnie zaoferują studentom dostęp do zasobów technologicznych

Firma Microsoft oraz IEEE rozpoczęły wspólną inicjatywę, która ma wspierać studentów w osiąganiu ich zawodowych aspiracji. Celem współpracy jest zwiększenie liczby studentów angażujących się w zajęcia techniczne, czego długofalowym skutkiem ma być wzmocnienie gospodarki i społeczeństwa poprzez wykorzystanie technologii.

IEEE to największa na świecie organizacja działająca w obszarze technologii informatycznych, która zrzesza ponad 395 000 członków ze 160 krajów. Jej celem jest wspieranie innowacyjności i doskonałości technicznej na rzecz rozwoju globalnego społeczeństwa. Współpraca między dwiema organizacjami zapewni członkom IEEE dostęp do programów studenckich i technologii firmy Microsoft oraz wskaże zalety członkostwa w IEEE studentom nauk przyrodniczych, technologicznych i inżynierskich, którzy obecnie używają oprogramowania i rozwiązań Microsoft.

„Inżynierowie wnoszą ogromny wkład w społeczeństwo, tworząc technologie, które napędzają globalny wzrost gospodarczy,” – powiedział Walid Abu-Hadba, wiceprezes działu Developer & Platform Evangelism Group w firmie Microsoft.  – „Współpraca z IEEE zaoferuje przyszłym inżynierom z całego świata narzędzia i zasoby, które pozwolą im przekształcić nowatorskie myślenie w innowacje rynkowe, przygotowując dzisiejszych studentów do jutrzejszych zadań”.

Aby pomóc studentom w osiągnięciu tych celów, Microsoft i IEEE będą współpracować w kilku dziedzinach:

  • Zapewnią studentom, członkom IEEE dostęp do najnowszych serwerów, narzędzi deweloperskich i elektronicznych oraz materiałów szkoleniowych firmy Microsoft z uprzywilejowaną subskrypcją usługi MSDN Academic Alliance, która dotychczas była dostępna tylko za pośrednictwem instytucji edukacyjnych, takich jak uczelnie wyższe.
  • Zaoferują studentom nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki możliwości zatrudnienia u partnerów i klientów Microsoft w ramach programu Microsoft Students to Business.
  • Wykorzystają sieć IEEE do wyszukania znanych osób, które wejdą w skład jury światowych finałów konkursu Imagine Cup 2010, które odbędą się latem tego roku w Warszawie. Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów, w którym młodzi ludzie mierzą się z najtrudniejszymi problemami współczesnego świata.
  • Spopularyzują IEEE wśród setek tysięcy uczestników Imagine Cup.

Ponadto obie organizacje będą nagłaśniać ważne kwestie związane z technologią, które wpływają na rozwój branży IT.

„Współpraca IEEE z firmą Microsoft stanowi kontynuację naszych wspólnych działań na rzecz zapewnienia studentom i młodym specjalistom technologicznym zasobów i umiejętności, które przygotują ich na przyszłość,” – powiedziała Cecelia Jankowski, dyrektor zarządzający działu Member and Geographic Activities w IEEE. – „Studenci IEEE skorzystają na dostępie do bezpłatnego oprogramowania Microsoft, szkoleniach oraz możliwości przystąpienia do społeczności Microsoft poprzez zaproszenia na wykłady, kontakt z klubami studenckimi sponsorowanymi przez Microsoft oraz szerszy dostęp do stażów i zatrudnienia”.

„Ponadto uczestnictwo pracowników naukowych IEEE i innych znanych członków w programie Imagine Cup wspiera naszą inicjatywę nagłaśniania wkładu, jaki wnoszą inżynierowie i inni specjaliści technologiczni w rozwój światowego społeczeństwa,” dodała Jankowski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu