Spółki Leasingowe BZ WBK w 2009 r.

W 2009 r. Spółki Leasingowe BZ WBK sfinansowały ruchomości i nieruchomości warte łącznie 1,319 mld zł. Wypracowany wynik daje firmie szóste miejsce wśród polskich firm leasingowych. Mimo, iż ubiegły rok okazał się trudny dla całej branży, eksperci Spółek Leasingowych BZ WBK podkreślają, że w ostatnich kwartałach spadki były coraz mniejsze, co jest zapowiedzią wzrostu skłonności do inwestowania w 2010 r.

Pomimo niesprzyjających warunków na rynku, w 2009 r. konsekwentnie uzupełnialiśmy nasze usługi  finansowania o nowe produkty – podkreśla Wojciech Nowacki, prezes zarządu BZ WBK Finanse & Leasing. We wrześniu Spółki zaproponowały klientom biznesowym Hi-Tech Leasing, unikalną ofertę leasingu nowoczesnych technologii. Hi-Tech Leasing pozwala zaoszczędzić nawet do kilkunastu procent ceny inwestycji IT. To przełomowy produkt na rynku, który dotychczas niezwykle wstrzemięźliwie podchodził do leasingowania sprzętu – dodaje Wojciech Nowacki.

W 2009 r. Spółki Leasingowe BZ WBK rozbudowały także swój pakiet ubezpieczeń. Od kwietnia w ofercie firmy dostępna jest Ochrona Prawna – ubezpieczenie zapewniające kierowcom pomoc w dochodzeniu roszczeń z tytułu odszkodowań oraz zwrot związanych z tym kosztów. Nowym produktem ubezpieczeniowym jest również program „Bezpieczna rata” umożliwiający spłatę rat leasingu i pożyczki w przypadku utraty życia lub zdrowia.

Z danych opublikowanych przez Związek Polskiego Leasingu (ZPL) wynika, że cały rynek leasingu w Polsce w 2009 r. skurczył się o 30%. Spółki Leasingowe BZ WBK z wynikiem na poziomie 1,319 mld zł (-27%) kolejny raz uplasowały się w czołówce firm oferujących usługi leasingowe. Największą dynamikę sprzedaży wykazał segment leasingu nieruchomości – wartość umów na łączną kwotę 112,65 mln zł (czyli o 48% więcej niż w roku ubiegłym) pozwoliła zająć Spółkom czwarte miejsce w sektorze, który w skali całego rynku odnotował spadek o 38%. Po raz kolejny Spółki Leasingowe BZ WBK osiągnęły również bardzo dobre wyniki w sprzedaży maszyn rolniczych (203, 07 mln zł, 2 miejsce w segmencie).

W 2009 roku Spółki pozyskały blisko 7,5 tys. Klientów, którzy jak wynika ze zrealizowanego w listopadzie ubiegłego roku reprezentatywnego badania satysfakcji, są zadowoleni z oferowanej  im obsługi i w zdecydowanej większości deklarują chęć dalszej współpracy.

W 2010 r. spodziewamy się stabilizacji, choć przedsiębiorcy będą zwiększać swoje inwestycje stopniowo, nie skokowo. Prognozujemy, że wartość wyleasingowanych przez nas w tym roku środków trwałych wyniesie ok. 1,5 mld zł, co da nam wzrost o 10% – dodaje Wojciech Nowacki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu