Sezon na premiery

Ponad 40 tys. osób odwiedziło tegoroczne Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra-Premiery 2010 w Poznaniu. Wystawcy pokazali w tym roku prawie 2 tysiące modeli maszyn i urządzeń dla rolnictwa i sadownictwa. Zaprezentowano również ponad 200 rynkowych nowinek. Na tegoroczne targi Polagra, które odbywały się w dniach 11-14 lutego zawitało ponad 300 wystawców i firm reprezentowanych z całej Europy, ale również z Indii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W targach uczestniczyli także przedstawiciele najważniejszych polskich organizacji i stowarzyszeń rolniczych. Z ekspozycją zapoznali się również delegacje rządowe  Litwy, Ukrainy, Łotwy, Białorusi i Mołdowy.

Wraz z targami odbyły się liczne panele dyskusyjne i konferencje związane z nowoczesnym rolnictwem.

Jednym z głównych punktów Polagry był „Europejski Dzień Młodego Rolnika”. Ponad tysiąc osób z kilkunastu organizacji związkowych zrzeszonych w Europejskiej Radzie Młodych Rolników (CEJA) przyjechało do Poznania, by wymienić się doświadczeniami oraz wypracować stanowisko w sprawie „Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r.”. Efektem spotkania i debaty jest 10 postulatów (znajdują się na stronie www.polagra-premiery.pl).

W trakcie targów rozstrzygnięto również konkurs na „Najbardziej innowacyjnego młodego rolnika 2009”. Zwycięzcą został Jarosław Krzykowski z miejscowości Szla k. Przasnysza (woj. mazowieckie). Tytuł przyznano za najbardziej efektywne wykorzystanie środków unijnych przeznaczonych na modernizację gospodarstwa.

Równolegle z Polagrą odbywał się Salon Kontraktacji Ogrodniczych Pro-Horti skierowany do producentów i dystrybutorów oferujących produkty do prowadzenia działalności przez ogrodników, sadowników oraz uprawy pod osłonami.

Patronat honorowy nad dwoma wydarzeniami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kolejna edycja targów Polagra-Premiery oraz salonu Pro-Horti odbędzie się za dwa lata w dniach 9-12.02.2012 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu