Pokarnawałowa przygoda z prasowaniem

przez | 18/02/2010

Prasowanie – czasochłonna i wymagająca sporego wysiłku czynność – to jedna z najmniej lubianych prac domowych. Aby zmienić je w codzienną przygodę, warto zaopatrzyć się w nowoczesny system do prasowania LAURASTAR X1 – dzięki niemu znacznie zminimalizujemy wszelkie związane z tą domową pracą niedogodności.  Zakończenie karnawału to moment, w którym trzeba schować do szaf nasze wyjściowe ubrania i imprezowe kreacje – zapewne spędzą w nich tygodnie lub miesiące, czekając na kolejną okazję do wyjścia na światło dzienne. Jeśli chcemy, by przetrwały ten czas w idealnym stanie, musimy odpowiednio je do tego przygotować.

Niezbędnym etapem tego procesu, poza praniem i czyszczeniem, jest prasowanie – czynność wymagająca w przypadku eleganckich strojów szczególnego zachodu. W znacznym stopniu ułatwi nam go innowacyjny system LAURASTAR X1, doskonale sprawdzający się zarówno w tej wyjątkowej sytuacji, jak i w codziennym prasowaniu wszelkiego rodzaju ubrań oraz tkanin użytkowych.

System LAURASTAR X1 to zestaw będący efektem zastosowania najnowszych osiągnięć w dziedzinie prasowania – poczynając od jego zasadniczej części, czyli żelazka, a na desce do prasowania kończąc. Wszystkie jego elementy dobrane zostały tak, by jak najbardziej ułatwić prasowanie ubrań o wyszukanych fasonach, wykonanych z drogich, szlachetnych tkanin, zdobionych często dodatkowo różnego rodzaju cekinami, haftami, koronkami, kokardami, zakładkami i fałdami.

Podstawową częścią zestawu jest szybko nagrzewające się oraz wyjątkowo lekkie żelazko, które, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, ultralekkich materiałów, praktycznie samo prześlizguje się po powierzchni tkaniny. Prasowanie znacznie ułatwi nam wbudowana w żelazko inteligentna funkcja pary o stałym ciśnieniu 3,5 Bara. Funkcja ta nie tylko redukuje wysiłek potrzebny przy dociskaniu żelazka do materiału, lecz również zmniejsza czas pracy o połowę, uruchamiając się automatycznie pod wpływem ruchu nadgarstka oraz przesuwania żelazka do przodu. Dodatkową zaletą systemu LAURASTAR X1 jest połączenie żelazka z aktywną deską do prasowania – w takim zestawieniu nadmuch aktywuje się również wtedy, gdy żelazko trzymane jest w powietrzu. Dodatkowo posiada funkcję prasowania w pionie.

Mamy wówczas możliwość sprawnego i szybkiego wygładzania ubrań wiszących na wieszakach, bez konieczności układania ich na desce – ważne przede wszystkim w przypadku garniturów oraz damskich kreacji wykonanych z tkanin delikatnych, ozdobionych cekinami, marszczeniami i fałdami. Podwójnie podgrzewana tzw. sucha para nie pozostawia wilgotnych śladów, dzięki czemu wyprasowane ubranie można od razu schować do szafy.  Prasowanie trybem z nadmuchem pozwala dodatkowo usunąć wszelkie nagromadzone w materiale, niepożądane zapachy. Integralną częścią systemu LAURASTAR X1 jest składana deska, wyposażona w uruchamiany jednym przyciskiem tryb zasysania i nadmuchu na dwóch prędkościach.

Oszczędność czasu i profesjonalizm rezultatów to podstawowe zalety systemu LAURASTAR X1. Uzupełniają je dodatkowe usprawnienia w zakresie wygody użytkowania, takie jak sześciostopniowa regulacja wysokości deski, pozwalająca na prasowanie zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej, system łatwego przemieszczania, uzyskany dzięki wyposażeniu deski w dwie pary zintegrowanych kółek oraz zwijany automatycznie kabel o długości 2,5 metra, zapewniający szczególnie dogodne korzystanie z systemu. Zalety te uzupełnia pojemnik na wodę o pojemności 1,2 litra oraz schowek na żelazko, który pozwala bezpiecznie przechowywać nawet ciepłe jeszcze urządzenie.

LAURASTAR X1 to innowacyjny produkt, który przyda się w każdym domu. Nie tylko czyni prasowanie zajęciem znacznie mniej męczącym, lecz przede wszystkim – raz na zawsze rozwiązuje problemy związane z dbałością te części garderoby, które trudno wyprasować tradycyjnym trybem. Dzięki LAURASTAR X1 nasze wyjściowe kreacje i garnitury z pewnością doczekają kolejnych okazji w idealnym, gotowym do użycia stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.