Najwyższa skuteczność, lepsza wydajność, najprostsza obsługa

McAfee, czołowa firma świata koncentrująca się wyłącznie na bezpieczeństwie informatycznym, ogłosiła dziś wprowadzenie całkowicie nowych wersji produktów dla użytkowników indywidualnych w Polsce. Są to najszybsze, „najlżejsze” i najbardziej efektywne produkty bezpieczeństwa dla użytkowników indywidualnych w historii firmy. Produkty McAfee były w ostatnim roku laureatami licznych nagród branżowych takich, jak AV-Comparatives.org, AV-Test.org oraz Virus Bulletin.

Wprowadzając nowe wersje produktów firma McAfee wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa użytkowników indywidualnych:
·    Rozszerzona ochrona: W 2009 roku produkty McAfee były niedoścignione pod względem skuteczności ochrony . Teraz firma McAfee rozszerzyła ochronę podczas przeglądania Internetu o ostrzeganie i blokowanie szkodliwych plików i stron internetowych jeszcze zanim użytkownik ściągnie je na swój komputer.
·    Zwiększona wydajność: Skanowanie komputera jest szybsze o 325%  w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania. Zwiększeniu wydajności komputera służy także odroczenie aktualizacji oprogramowania do chwili, gdy komputer nie wykonuje innych zadań.
·    Najprostszy interfejs użytkownika w historii McAfee – który teraz jest równie przystępny i łatwy w obsłudze zarówno dla nowicjuszy, jak i dla ekspertów bezpieczeństwa

„Każda funkcja w najnowszej wersji oprogramowania należy do ścisłej czołówki w swojej klasie” – powiedział Javed Hasan, wiceprezes McAfee ds. zarządzania produktami dla użytkowników indywidualnych. „To oprogramowania daje użytkownikom dokładnie to, czego potrzebują: skuteczną, a zarazem niekłopotliwą ochronę danych połączoną z najwyższą wydajnością komputera. Użytkownicy korzystający z produktów McAfee są chronieni przez dokładnie te same technologie i narzędzia, co największe firmy świata”.

Lider bezpieczeństwa

Począwszy od wersji na rok 2009 produkty konsumenckie McAfee systematycznie otrzymują liczne nagrody i wyróżnienia za wysoką efektywność. Jednym z wielu przykładów jest np. Złota Nagroda NSS Labs przyznana za stuprocentową skuteczność wykrywania zagrożeń.

Wyjątkowa technologia McAfee Global Threat Intelligence wykorzystuje miliony czujników i sond rozsianych w Internecie po całym świecie. Dzięki natychmiastowemu pozyskiwaniu i analizie danych ze wszystkich regionów świata i z każdego zakątka Internetu firma McAfee może zapewnić użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Dzięki wykorzystaniu technologii McAfee® SiteAdvistor®, nowe produkty oferują:
·    Ochronę przed plikami ściąganymi z Internetu, która ostrzega użytkownika o zagrożeniach jeszcze zanim plik zostanie zapisany na dysku twardym
·    Rankingi zaufania stron internetowych, które ostrzegają użytkowników przed wejściem na strony i serwery internetowe, które mogą nieść ze sobą zagrożenie

Różne wersje pakietu McAfee® SiteAdvistor® są wbudowane we wszystkie produkty ochronne dla konsumentów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Pakiet ten jest również dostępny jako niezależne, bezpłatne narzędzie współpracujące z przeglądarkami Microsoft Internet Explorer oraz Mozilla Firefox.

Niezrównana wydajność

Po ostatniej aktualizacji produkty McAfee są szybsze, bardziej wydajne i łatwiejsze w użyciu, niż kiedykolwiek wcześniej :
·    Skanowanie komputera odbywa się do ośmiu razy szybciej, a dzięki wykorzystaniu nowego komponentu McAfee smart timer cykliczne działania – takie, jak aktualizacje oprogramowania czy skanowanie komputera – są odkładane do czasu, gdy komputer nie będzie aktywnie wykorzystywany. Zarazem technologia McAfee Active Protection zapewnia pełną i aktualną ochronę przez cały czas.
·    Programy wyróżniają się najkrótszym, jak dotąd, czasem instalacji
·    Wykorzystanie pamięci operacyjnej podczas skanowania zostało zmniejszone o 50%, co zwiększa ogólną wydajność komputera
·    Oprogramowanie McAfee 2010 zajmuje mniej miejsca na dysku twardym i tworzy mniej procesów

Najprostszy w obsłudze

Nowe oprogramowanie McAfee oferuje zarówno dla nowicjuszom, jak i ekspertom prostszy interfejs użytkownika, niż kiedykolwiek wcześniej. Zawiera on m.in.:
·    Raporty na temat najważniejszych wydarzeń – liczbę zablokowanych zagrożeń, aktualne informacje o wynikach skanowania i inne informacje o funkcjonowaniu programu
·    Prostą możliwość włączania i wyłączania głównych funkcji programu
·    Szeroki zakres ustawień dodatkowych dla zaawansowanych użytkowników
·    Możliwość śledzenia na bieżąco wyników skanowania oraz automatycznego wyłączenia komputera po jego zakończeniu
·    Możliwość automatycznego dostosowania rozmiaru okna do mniejszych ekranów, stosowanych np. w netbookach
Dodatkowe funkcje
·    Backup Online: Po raz pierwszy w produktach McAfee pojawiła się możliwość automatycznego, bezpłatnego tworzenia kopii bezpieczeństwa na specjalnych serwerach sieciowych przez cały okres subskrypcji. Użytkownicy pakietu McAfee Internet Security mają do dyspozycji miejsce na 1GB danych, natomiast użytkownicy pakietu McAfee Total Protection – na 2GB danych. Użytkownicy mający większe potrzeby mogą też wykupić licencję programu McAfee Online Backup zawierającą nielimitowaną wielkość pamięci.
·    Kontrola rodzicielska: firma McAfee znacząco usprawniła funkcje kontroli rodzicielskiej w predefiniowanych grupach wiekowych oraz filtry dotyczące 18 różnych kategorii treści
·    Ochrona Sieci Domowych: Funkcja McAfee Home Network Defense w pakiecie McAfee Total Protection pozwala rozpoznawać i blokować intruzów próbujących korzystać z naszej sieci domowej

Ceny i dostępność

Pakiet McAfee Total Protection, w cenie 199 zł za licencję na trzy komputery, to najbardziej kompleksowy zestaw ochronny, który zapewnia rodzinom całkowite bezpieczeństwo komputerów, surfowania, prywatnych plików i sieci domowej. Pakiet zawiera funkcje ochrony przed wirusami, programami szpiegowskimi, spamem i phishingiem, a także dwukierunkowy firewall, funkcje kontroli rodzicielskiej i ochrony tożsamości. W skład pakietu wchodzi też SiteAdvisor Plus, skuteczny program doradzający w sprawie bezpieczeństwa stron internetowych, miejsce na serwerach kopii zapasowych na 2GB danych oraz specjalny program McAfee Anti-Theft File Protection pozwalający zabezpieczyć cenne pliki na wypadek kradzieży komputera lub nośników danych.

Pakiet McAfee Internet Security Software, w cenie 169 zł za licencję na trzy komputery, to kompleksowy system ochrony komputera i tożsamości umożliwiający zabezpieczenie użytkowników przez zagrożeniami sieciowymi i niebezpiecznymi stronami internetowymi. Pakiet zawiera funkcje ochrony przed wirusami, programami szpiegowskimi i phishingiem oraz dwukierunkowy firewall. Zawiera on też funkcje ochrony przed spamem, kontroli rodzicielskiej, miejsce na serwerach kopii zapasowych na 1GB danych oraz SiteAdvisor, skuteczny program doradzający w sprawie bezpieczeństwa stron internetowych.

Pakiet McAfee AntiVirus Plus, w cenie 119 zł za licencję na jeden komputer, oferuje podstawowe funkcje bezpieczeństwa chroniąc użytkowników przed wirusami, programami szpiegującymi i hakerami. Zawiera on także dwukierunkowy firewall, zabezpieczenie przed phishingiem oraz SiteAdvisor, skuteczny program doradzający w sprawie bezpieczeństwa stron internetowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu