Emapa wśród diamentów Forbesa

Profesjonalizm i doświadczenie, a tym samym owocujące wciąż udoskonalaną ofertą ulepszane i aktualizowane produkty łódzkiej Spółki Emapa nie pozostały bez echa w polskim świecie biznesu. Według rankingu prestiżowego magazynu Forbes, Emapa znalazła się w pierwszej piętnastce tzw. „Diamentów”, czyli przedsiębiorstw osiągających najlepsze wyniki sprzedażowe oraz cieszących się najwyższym wzrostem wartości.

Ostatnie lata w Spółce Emapa – dostawcy nowoczesnych map cyfrowych dla biznesu, stały pod znakiem dynamicznego rozwoju. Przejawiało się to m.in. w ciągle rozwijanej i udoskonalanej ofercie produktowej. Na bieżąco uaktualniana, najdokładniejsza na rynku mapa Polski (dane mapowe MapSet Polska) zawierają już m.in. szczegółowe plany wszystkich polskich miast, mapy 70 tys. miejscowości oraz bogatą bazę ponad 124 000 Punktów Użyteczności Publicznej. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy oferta MapSet Polska poszerzyła się o kolejne, oryginalne funkcje i atrybuty odróżniające Emapę od konkurencji, takich jak baza budynków 3D, tablice drogowe wraz z kierunkowością, restrykcje drogowe czy zupełnie nowy atrybut- asystent pasa ruchu. Są one nie tylko dodatkowym uatrakcyjnieniem nowych map, lecz przede wszystkim w znacznym stopniu ułatwiają podróżowanie i zwiększają bezpieczeństwo na drodze.

Najdokładniejsze na polskim rynku mapy stanowią silną podstawę do ulepszania, a także tworzenia nowych programów wykorzystywanych nie tylko w transporcie i monitoringu (seria Emapa Transport, system MapCenter, seria GeoNet), lecz również w takich działach, jak choćby sprzedaż czy marketing (Emapa GeoMarketing, Emapa Enterprise).

Przejawem sukcesów Spółki w ostatnich latach jest zmiana systemu identyfikacji wizualnej, a także zupełnie nowa, atrakcyjna witryna internetowa www.emapa.pl.

Coraz lepsze i wciąż wzbogacane programy miały bezpośrednie przełożenie na przychody ze sprzedaży, a tym samym wypracowany przez Spółkę zysk. Dzięki wysokim wynikom finansowym Emapa uplasowała się na 13. pozycji w regionie łódzkim w prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa, osiągając na przestrzeni ostatnich lat ponad 50% wzrost wartości. Tak wysokie miejsce wśród przedsiębiorstw o przychodach z przedziału od 5 do

50 mln PLN to nagroda za wspólne wysiłki pracowników, a jednocześnie motywacja do dalszego działania i ciągłego ulepszania bogatej oferty produktowej Spółki.

źródło/autor: Emapa

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu