Wyjątkowe plecionki

DOMOTEKA, centrum wyposażenia wnętrz, które skupia pod jednym dachem 80 salonów oferujących piękne meble i akcesoria, zaprasza na wystawę poświęconą historii plecionek Lloyd Loom.

Ku uciesze miłośników historii wzornictwa, w warszawskiej DOMOTECE, można znaleźć nie tylko salony oferujące wysmakowane meble i akcesoria, ale także sztukę, która ma swój wpływ na tworzenie niepowtarzalnych mebli. Arteria gallery, o której mowa, prezentuje historię mebli Willow House. Unikalne i rozpoznawalne plecionki Lloyd Loom zostały zebrane i zaprezentowane w wystawie Iloominacje.

Arteria gallery zaprasza wszystkich zainteresowanych na wystawę historii plecionek Lloyd Loom. Ta nazwa kryje pod sobą wyjątkowy typ włókna, z którego produkowane są meble marki Willow House.

Maty typu Lloyd Loom tkane są na krosnach według technologii, którą wynalazł w 1917 roku Marshall Burns Lloyd. Jego wynalazek całkowicie zrewolucjonizował proces produkcji mebli wyplatanych. Połączył piękno z użytkowością, trwałością i niepowtarzalnym designer. Kiedyś ze względu na ich wysoką cenę maty Lloyd Loom były luksusowym dobrem, dostępnym jedynie dla wybranych. Wykorzystywano je do wyposażania wnętrz najlepszych hoteli, restauracji, herbaciarni i luksusowych domów. Dziś z ich niezwykłej jakości może korzystać każdy klient Willow House. Na wystawie zaprezentowany będzie proces produkcji mebli z plecionek Lloyd Loom w kontekście współczesnych trendów w designie.

Wystawa potrwa do 22 lutego 2010r.

źródło/autor: DOMOTEKA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu