Kancelaria Trusiewicz Siwko wyróżniona CEE Retail Real Estate Awards

przez | 17/02/2010

Kancelaria Trusiewicz Siwko znalazła się w gronie finalistów konkursu CEE Retail Real Estate w kategorii „Firma Prawnicza Roku 2009”. To kolejne prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza coraz silniejszą pozycję Kancelarii wśród polskich firm prawniczych, świadczących kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla firm z różnych branż, w tym także nieruchomości i retailu. Nagrody CEE Retail Real Estate zostały przyznane 11 lutego w Warszawie.

Wśród nominowanych do nagrody w kategorii „Firma Prawnicza Roku 2009” Kancelaria Trusiewicz Siwko była jedynym polskim podmiotem. Ponadto Kancelaria była również jedynym finalistą, który istnieje na rynku dopiero od czterech lat, a ma już znaczące doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego przy transakcjach na rynku nieruchomości. O nagrodę CEE Retail Real Estate Kancelaria rywalizowała m.in. z Clifford Chance, Linklaters i Salans.

Przyznając wyróżnienie, jurorzy CEE Retail Real Estate Awards zwracali uwagę przede wszystkim na efektywność zaproponowanych rozwiązań oraz skalę projektów prawnych realizowanych na rynku nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej. Obecnie Kancelaria Trusiewicz Siwko jest odpowiedzialna za obsługę komercjalizacji sześciu powstających centrów handlowych, realizowanych przez znaczące podmioty rynkowe, jak chociażby Irlandzka Grupa Inwestycyjna. Ponadto uwagę ekspertów zwrócił pionierski w Polsce projekt połączenia funkcji komercyjnej i użyteczności publicznej na rynku nieruchomości.

„W 2009 r. doradzaliśmy PKP S.A. w procesie restrukturyzacji strategicznych nieruchomości spółki w Katowicach i Poznaniu. Byliśmy obecni przy negocjacjach oraz wdrażaniu postanowień umów inwestycyjnych z prywatnymi deweloperami, którzy nie tylko będą odpowiedzialni za rewitalizację dwóch dworców kolejowych, ale również wybudują nowoczesne centra handlowe na gruntach PKP. Za inwestycję realizowaną w Katowicach będzie odpowiedzialna firma Neinver, a za projekt w Poznaniu – czyli Zintegrowane Centrum Komunikacyjne – firma TriGranit” – mówi Rafał Trusiewicz, partner Kancelarii Trusiewicz Siwko.

„Wyróżnienie CEE Retail Real Estate Awards ma dla naszej Kancelarii szczególne znaczenie. Przede wszystkim dlatego, że to niezależni eksperci, przedstawiciele firm od lat związanych z branżą nieruchomości i retail docenili wartość biznesową proponowanych przez nas rozwiązań prawnych. Ponadto chciałbym podkreślić, że jest to wyróżnienie nie tylko dla Kancelarii jako firmy, ale również dla każdego pracownika – uznanie profesjonalizmu, kreatywności i ogromnego zaangażowania w działania na rzecz naszych klientów” – mówi Michał Siwko, partner w Kancelarii Trusiewicz Siwko

Potwierdzeniem wysokiej jakości usług doradztwa prawnego jest także coraz wyższa pozycja Kancelarii w rankingach i zakwalifikowanie jej do kategorii średniej wielkości firm prawniczych przez redakcję Gazety Prawnej. Ponadto – mimo globalnego kryzysu gospodarczego – w 2009 r. Kancelaria pozyskała nowych klientów, m.in. z branży deweloperskiej oraz rozwinęła współpracę z podmiotami i instytucjami odpowiedzialnymi za przygotowania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 r.

źródło/autor: Made In PR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.