IVR nowej generacji – nowy model akustyczny dla języka polskiego ASR firmy Nuance Communications

Obsługa telefonicznego kontaktu z klientami w nowatorski sposób wykorzystuje technologię rozpoznawania i znaczeniowego przetwarzania mowy. Uruchomiono przykładowy serwis pogodowy. Nuance Communications, Inc. (NASDAQ: NUAN) poinformowała o testowym uruchomieniu w Polsce usługi wykorzystującej nowatorską technologię rozpoznawania mowy. Firma AngelFund na spotkaniu Nuance Partner Update, które odbyło się dziś w Warszawie, zaprezentowała uruchomiony testowo „serwis prognozy pogody na żądanie”.

Serwis pokazuje możliwości jakie daje wykorzystanie technologii ASR (automatic speech recognition) autorstwa Nuance Communications – światowego lidera rozwiązań do rozpoznawania mowy – oraz w zakresie „rozumienia” wypowiedzi – nowatorskiej technologii młodej polskiej firmy SoftHUS.

Jest to pierwszy w Polsce oferowany w ten sposób automatyczny serwis informacyjny. Wykorzystuje on technologie rozpoznawania mowy, analizy wypowiedzi opartej o ontologię semantyczną oraz sztucznej inteligencji. Dzięki połączeniu zaawansowanych technologii rozmowa z automatycznym serwisem jest coraz bardziej podobna do naturalnej rozmowy z żywym konsultantem, który rozpoznaje znaczenie wypowiedzi i reaguje odpowiednio do ich znaczenia.

Serwis prognozy pogody na żądanie jest przykładem rozwiązania, które z powodzeniem będzie mogło być wykorzystywane do budowy funkcjonalnie bardziej rozbudowanych aplikacji wykorzystywanych zarówno przez profesjonalne „call center” świadczące usługi dla klientów takich sektorów jak: telekomunikacja, ubezpieczenia, energetyka, bankowość, służba zdrowia czy biura obsługi klienta (BOK) funkcjonujące w ramach struktury organizacyjnej przedsiębiorstw.

Serwis jest dostępny całodobowo pod numerem telefonu +48 703 203 703 i przekazuje informację na temat prognozy pogody dla 1 000 największych polskich miejscowości.

Firma AngelFund deklaruje, że usługa prognozy pogody na żądanie będzie rozbudowywana o nowe funkcjonalności, takie jak pogoda dla narciarzy, żeglarzy czy kierowców. AngelFund chciałby również rozszerzać ofertę serwisu o kolejne wersje językowe oraz usługi typu: rozkład jazdy pociągów, szukanie i rezerwacja hoteli, czy inne usługi realizowane telefonicznie.

Projekt prognoza pogody na żądanie jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu