Gdzie schowało się słoneczko czyli nowoczesne narzędzia marki Interwrite rewolucją w sprawdzaniu wiedzy

Przeładowane programy, coraz wyższe wymagania, duża ilość uczniów w klasie, coraz mniej czasu na realizację programu, to realia dzisiejszej szkoły. Z drugiej strony dostęp do informacji z całego świata, Internet i telefon komórkowy to nasza codzienność dzięki, której świat się „skurczył”. Australia to już nie koniec świata. To tylko kilka godzin lotu lub … kilka kliknięć w komputerze i już widzimy się z przyjacielem rozmawiamy i wiemy co dzieje się na drugiej półkuli. Dodatkowo taki kontakt możemy nawiązać na lekcji wykorzystując tablicę interaktywną Interwrite DualBoard i Internet.

Dzieci od najmłodszych lat zaczynają się interesować komputerami. Rodzice chętnie podsuwają im gry edukacyjne dzięki czemu dzieci poprzez zabawę szybko się uczą. Następnie idą do szkoły i…? Są znudzone, nie zainteresowane lekcjami bo „nic się na nich nie dzieje”. Lekcja jest długa i nudna. A nauczyciel musi zrealizować program. Jak zmobilizować uczniów do nauki i sprawdzić czy ta wiedza do nich dotarła? Tu pomogą nowe technologie. Najnowocześniejsze propozycje dla szkół znane już wśród nauczycieli to tablica interaktywna Interwrite DualBoard. Ale są jeszcze inne, mniej popularne rozwiązania t.j. bezprzewodowe tablety Interwrite Mobi i różnego rodzaju piloty do testów Interwrite PRS i Interwrite CPS. Już praca z samą tablicą Interwrite DualBoard zupełnie zmienia dynamikę lekcji. Dostęp do multimediów i Internetu z tablicy, możliwość wcześniejszego przygotowania atrakcyjnej lekcji to wszystko pozwala nauczycielowi na szybsze przerobienie teorii a dzięki temu więcej czasu pozostanie na ćwiczenia. Dodatkowo bezprzewodowy tablet Interwrite Mobi, umożliwi prowadzenie lekcji z dowolnego miejsca w klasie. W ten sposób nauczyciel widzi całą klasę, może zajrzeć każdemu do zeszytu, a jednocześnie w każdej chwili napisać coś na tablicy czy obsłużyć komputer.

Jak do tej pory przeprowadziliśmy ciekawą lekcję, zapanowaliśmy nad rozgadaną klasą, ale czy cała klasa zrozumiała lekcję? Czy wszyscy rzeczywiście uważali? W prosty i szybki sposób sprawdzimy to stosując system do testów Interwrite PRS lub Interwrite CPS. System do testów marki Interwrite to zestaw pilotów przy pomocy, których można przeprowadzić test i natychmiast otrzymać wyniki. Wyniki w postaci wykresu możemy pokazać całej klasie na tablicy. Możemy też zobaczyć jak odpowiadali poszczególni uczniowie. System wystawi nawet sam oceny. Oprogramowanie Interwite Response dostarczane z systemem do testów jest tak przygotowane, że można stworzyć w nim bazę klas z danymi uczniów, a informacje o ocenach z testów i obecności odnotowuje się automatycznie przy każdym przeprowadzonym teście. Dane te możemy też eksportować do innych programów np. do Exela lub dziennika elektronicznego. Dodatkowo przygotowane przez firmę eInstruction zestawy Interwrite Mobi &CPS są doskonałym narzędziem dyskretnie czuwającym nad poziomem przyswajanej wiedzy. Nauczyciel posługujący się tabletem i pilotami, przeprowadzając test może otrzymać wyniki tylko na wyświetlaczu tabletu. Klasa nie będzie wiedziała jak odpowiadała, a tym bardziej jak odpowiadały poszczególne osoby. Uczniom pozwoli to zachować anonimowość, a jednocześnie nauczyciel otrzyma natychmiast wyniki „do ręki” czyli na wyświetlaczu tabletu. Szeroka oferta różnego typu pilotów pozwoli na dobranie najbardziej odpowiedniego zestawu dla każdego typu i poziomu klasy.

Szkoła musi oferować swoim uczniom lekcje, które będą ciekawe i dynamiczne bo takie są potrzeby młodych ludzi. Takie lekcje mogą odbywać się tylko z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tego nie da się ominąć czy przeczekać. Ważne by wykorzystywać sprzęt trwały, bezpieczny i precyzyjny czyli po prostu Interwrite.

źródło/autor: Agraf

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu