Firma Cisco prezentuje platformę Cisco ASR 5000

Firma Cisco rozszerza swoją ofertę routerów serii ASR, wprowadzając na rynek rozwiązanie Cisco ASR 5000, uzyskane dzięki przejęciu firmy Starent. Rozwiązanie pozwoli operatorom szybko dostosowywać się do dynamicznego wzrostu ruchu w sieciach mobilnych i obsługiwać mobilne aplikacje multimedialne.

Oferowaną przez Cisco architekturę mobilnego Internetu cechuje większa inteligencja sieci i obsługi jej użytkowników. Dzięki nowej architekturze użytkownicy sieci komórkowych zyskają dostęp do szybszego mobilnego Internetu i będą mogli korzystać z mobilnych multimediów.

Fakty

  • Oferowana przez Cisco kompleksowa architektura IP przystosowana do obsługi mobilnych aplikacji multimedialnych to zestaw wszechstronnych produktów, takich jak routery ASR 5000, 1000, 9000 i 7600, routery MWR, CRS-1, system Unified Computing oraz urządzenia z serii Nexus. Oferta obejmuje rozwiązania do obsługi sieci szkieletowej, szkieletowej sieci pakietowej, radiowych sieci dostępowych IP i sieci Ethernet, a także centralne i brzegowe rozwiązania IP oraz rozwiązania dla centrów przetwarzania danych. Architektura Cisco IP NGN jest bardziej inteligentna i lepiej zaspokaja potrzeby użytkowników, a jednocześnie obniża nakłady inwestycyjne i koszty operacyjne operatora.
  • Router Cisco ASR 5000 to wyspecjalizowane rozwiązanie adresowane do sieci mobilnych. Stanowi centralny punkt architektury Cisco do obsługi mobilnego Internetu. Platforma umożliwia realizację usług multimedialnych w sieciach mobilnych. Wprowadza do urządzeń Cisco ASR nowy poziom inteligencji sieci i obsługi abonentów. Sprawdza się również jako rozwiązanie do zarządzania klientami w sieci szkieletowej. Inteligentna sieć jest kluczowa, jeśli operator planuje udostępnienie klientom spersonalizowanych usługi w czasie rzeczywistym, jak również, jeśli chce stworzyć nowoczesny, dwupoziomowy model biznesowy, pozwalający osiągać zysk ze świadczenia tych usług.
  • Rozwiązanie Cisco ASR 5000 to jeden z produktów opracowanych przez stworzony niedawno dział Cisco Mobile Internet Technology, którego dyrektorem jest Ashraf Dahod, dotychczasowy prezes i dyrektor generalny firmy Starent Networks.
  • Wyniki badania Cisco Visual Networking Index (VNI) Global Mobile Data Forecast na lata 2009-2014 pokazują, jak potrzebne są inteligentne, skalowalne i wydajne rozwiązania do obsługi mobilnego Internetu. Opublikowana prognoza dowodzi, że ogólnoświatowy ruch mobilny, w porównaniu do ubiegłego roku, wzrósł o 160% do 90 petabajtów miesięcznie, co stanowi odpowiednik 23 mln płyt DVD. Badanie przewiduje, że w pięcioletnim okresie objętym prognozą ilość danych przesyłanych w sieciach mobilnych na całym świecie wzrośnie 39-krotnie i w 2014 r. osiągnie poziom 3,6 eksabajta miesięcznie. W raporcie wskazano, że ogólnoświatowy mobilny ruch danych rośnie obecnie 2,4-krotnie szybciej, niż transmisja danych w szerokopasmowych sieciach stacjonarnych.
  • Firma Cisco zaprezentowała również nowy system Mobility Unified Reporting dla platformy Cisco ASR 5000, który udostępnia operatorom sieci komórkowych pakiet wszechstronnych narzędzi do tworzenia raportów i zarządzania. Dzięki temu operatorzy mogą zoptymalizować wydajność sieci, oferować usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników i poprawić jakość obsługi użytkownika sieci.
  • Cisco zaprezentuje swoją architekturę IP NGN do obsługi mobilnego Internetu w trakcie Światowego Kongresu Technologii Mobilnej GSMA 2010, który odbędzie się w Barcelonie w dniach 15–18 lutego 2010 r.

Cytaty:

  • Ashraf Dahod, wiceprezes i dyrektor działu Mobile Internet Technology Group w firmie Cisco

„Wraz ze wzrostem potrzeb i oczekiwań użytkowników mobilnych rośnie konieczność inteligentnego zarządzania ruchem w sieci, zapewnienia jej skalowalności i wydajności oraz generowania dokładnych raportów przez operatorów. Nasza architektura IP NGN i oferta rozwiązań do obsługi mobilnego Internetu obejmuje sieć od poziomu komórki, przez sieć szkieletową, aż po centrum przetwarzania danych. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania te mogą w wyjątkowy sposób pomóc operatorom spełnić potrzeby klientów i rozwijać działalność”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu