Sybase ASE 15.5 z funkcją in-memory

przez | 16/02/2010

Firma Sybase Inc. udostępniła nową wersję oprogramowania do zarządzania bazami danych klasy enterprise – Sybase Adaptive Server Enterprise (ASE). Wersja 15.5 oferuje przede wszystkim dwie nowe opcje: ASE In-memory Databases (IMBD) oraz Advanced Backup Services.Nowe funkcjonalności są przeznaczone dla środowisk, które charakteryzują się intensywnym przetwarzaniem danych i wymagają krótkiego czasu dopowiedzi przy dużej przepustowości.

Opcja IMBD pozwala na wirtualizację danych i dostosowanie ich do wymagań związanych z dużą ilością rekordów i zadań użytkowników wykonywanych jednocześnie. IMDB przeznaczona jest zarówno dla rozwiązań udostępnionych przez tzw. chmury publiczne (public could), jak i wewnętrzne środowiska. W przeciwieństwie do innych baz tego typu, baza pracująca w pamięci operacyjnej jest w pełni zintegrowana z systemem ASE, co eliminuje konieczność wprowadzania zmian w aplikacji i sprawia, że baza IMDB jest elastyczna i może być dopasowana do wymagań aplikacji. Główną zaletą rozwiązania In-memory jest niezwykła szybkość pracy w porównaniu z oprogramowaniem pracującym na dysku twardym.

Bazy pracujące w pamięci operacyjnej to ważny kierunek na mapie rozwiązań DBMS, a jego znaczenie będzie wzrastać w nadchodzących latach – podsumowuje Carl Olofson, Wiceprezes ds. badań w IDC.

Nowym mechanizmem bazy ASE 15.5 jest również możliwość integracji serwera ASE z Backup Server z Tivoli Storage Manager (TSM) firmy IBM. Umożliwia to tworzenie kopii zapasowych baz danych ASE na dowolnym nośniku obsługiwanym przez TSM, dzięki czemu proces tworzenia kopii zapasowych oraz ich ładowania jest szybszy i wymaga mniejszych zasobów sieciowych oraz miejsca składowania. Funkcjonalność zarządzania bazami danych oferowana przez Sybase ASE 15.5, połączona z funkcjonalnością zarządzania składowaniem danych oferowaną przez IBM TSM daje potężne rozwiązanie zdolne poradzić sobie z dzisiejszymi wyzwaniami biznesowymi, związanymi z bezpieczeństwem danych – dodaje Richard Vining, Product Marketing Manager, IBM Tivoli Storage.

Produkt jest już dostępny na rynku. Edycje ASE 15.5 obejmują zakres od darmowej wersji Developer Edition do rodziny produktów Enterprise. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.sybase.com/ASEextreme, gdzie istnieje także możliwość pobrania ASE 15.5 Developer Edition.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.