Oferta serwerowa firmy ACTION S.A. wzbogacona o rozwiązania firmy actidata GmbH

ACTION S.A., największy polski producent serwerów, nawiązał współpracę z niemiecką firmą actidata GmbH. Wraz z bogatą ofertą serwerów marki Actina Solar, firma ACTION będzie oferowała rozwiązania do składowania i ochrony danych actidata – napędy taśmowe serii actiTape LTO®, urządzenia serii actiDisc RDX® oraz biblioteki taśmowe actiLib. Dzięki współpracy, odbiorcy serwerów Actina Solar będą mogli dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo przechowywania, archiwizowania oraz transportowania danych.

Oferta serwerów Actina Solar została wzbogacona o rozwiązania do przechowywania i ochrony danych firmy actidata GmbH. W skład tych rozwiązań wchodzą: wykorzystujące technologię LTO (Linear Tape-Open – skalowalny, niezawodny standard taśmowego przechowywania danych) napędy taśmowe actiTape; obsługujące wymienne kartridże RDX® o pojemności od 160GB do 640 GB, napędy actiDisk; oraz biblioteki i autoloadery taśmowe actiLib. Wszystkie napędy integrowane są z serwerami Actina Solar i zalecane jako element zabezpieczenia danych w postaci kopii zapasowych (tzw. backup).

Napędy taśmowe actiTape to rozwiązanie przeznaczone dla małych i średnich firm. Pozwalają na bezpieczne przechowywanie kopii zapasowych oraz archiwizację danych. Łącząc w sobie duży potencjał rozszerzenia pojemności wraz z niskimi kosztami, stanowią optymalne rozwiązanie dla większości firm.

Napęd actiDisc RDX® to system bazujący na przenośnym dysku twardym. Stanowi on wygodne, bezpieczne rozwiązanie umożliwiające przechowywanie i transportowanie danych – zarówno kopii zapasowych, jak i cennych danych archiwalnych. actiDisc RDX® jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi rozwiązaniami w zakresie backupu.

Oferta rozwiązań typu actiLib kierowana jest do większych środowisk serwerowych. Biblioteki actiLib umożliwiają osiągnięcie dwóch kluczowych dla firm celów związanych z ochroną danych: szybkiego backupu oraz długoletniego przechowywania danych. Na ofertę rozwiązań z serii actiLib składają się urządzenia wykorzystujące automatykę taśmową – od actiLib Autoloader 1U, po biblioteki taśmowe actiLib Library (2U, 4U, 8U), z których największe mogą obsłużyć 4 napędy taśmowe i 96 zatok na taśmy LTO.

„W gospodarce informacyjnej kluczową kwestią jest nie tylko zarządzanie danymi, ale także ich bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby użytkownicy serwerów Actina Solar mieli zagwarantowaną nie tylko najwyższą jakość serwerów, ale także możliwość zabezpieczenia danych w postaci kopii zapasowych. Nasza współpraca z firmą actidata GmbH jest dowodem na to, że nieustannie pracujemy nad udoskonalaniem naszej oferty” – mówi Stanisław Rejowski, Dyrektor Działu Produkcji Serwerów z firmy ACTION S.A.

Więcej o serwerach Actina Solar na stronie: http://solar.actina.pl/

Więcej o produktach firmy actidata na stronie: http://www.actidata.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu