Maciej Mączyński Wiceprezesem ds. Sektora Informatycznego w firmie Schneider Electric Polska

przez | 16/02/2010

Firma Schneider Electric poinformowała, że nowym Wiceprezesem ds. Sektora Informatycznego w jej polskim oddziale został Maciej Mączyński, dotychczasowy Dyrektor Sprzedaży w APC by Schneider Electric Polska. Maciej Mączyński będzie jednocześnie szefem firmy Schneider Electric IT Poland, powstałej w wyniku formalnego włączenia firm APC i MGE w skład Schneider Electric. Oferta firmy Schneider Electric IT Poland obejmuje rozwiązania zasilania i chłodzenia systemów o znaczeniu krytycznym, sprzedawane pod marką handlową APC by Schneider Electric.

Maciej Mączyński związany jest z marką APC od początku 2006 roku, kiedy jako Enterprise Account Manager odpowiadał za rozwój sprzedaży do największych Klientów. We wrześniu 2006 roku awansował na stanowisko District Managera i zajął się koordynowaniem współpracy z najważniejszymi partnerami handlowymi oraz rozwojem sprzedaży zaawansowanych rozwiązań dla Klientów biznesowych. Od września 2008 roku do tej pory piastował funkcję Dyrektora Sprzedaży APC by Schneider Electric Polska.

– Ponieważ z APC jestem związany od 4 lat i zajmowałem się różnymi obszarami biznesu w firmie, uzyskałem dogłębną wiedzę na temat jej działalności, specyfiki i możliwości. – powiedział Maciej Mączyński. – Wiedza ta daje mi doskonałe przygotowanie do efektywnego zarządzania kompleksową działalnością polskiego oddziału firmy.

Maciej Mączyński ukończył studia z tytułem magistra inżyniera o specjalności Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Karierę zawodową rozpoczął w firmie Optimus S.A., gdzie zajmował się kolejno serwisem i wdrażaniem zaawansowanych rozwiązań serwerowych, następnie pełnił funkcję Product Managera odpowiedzialnego za sprzedaż produktów firmy w przetargach. Przez pięć lat pracował w firmie NCR Polska Sp. z o.o. jako Account Director, gdzie odpowiadał za sektor bankowy i współpracę handlową z największymi bankami w Polsce.

APC by Schneider Electric jest marką handlową obejmującą połączoną ofertę firm APC i MGE. Dzięki wykorzystaniu połączonego potencjału obu firm, dysponuje obecnie najszerszą ofertą na rynku i jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby klientów.