Comarch ALTUM w ASCOMP SA – udane wdrożenie, pierwsze referencje i plany na więcej

przez | 16/02/2010

Firma ASCOMP SA laureat prestiżowej nagrody Gazele Biznesu działająca w branży teleinformatycznej pracuje na elastycznej i nowoczesnej platformie ERP Comarch ALTUM. Wdrożenie zakończyło się sukcesem potwierdzonym referencjami klienta. Implementację przeprowadził Srebrny Partner Comarch – firma ALPOL – rozwiązania informatyczne z Wieliczki.

W czerwcu 2009 roku ASCOMP podjął decyzję o wyborze platformy Comarch ALTUM, która miała zastąpić dotychczas wykorzystywany w firmie system. Proces implementacji prowadzony przez ALPOL – rozwiązania informatyczne, jednego z pierwszych Partnerów sprzedających i wdrażających najnowszy system ERP firmy Comarch, rozpoczął się w lipcu 2009 roku, a już w październiku przedsiębiorstwo rozpoczęło pracę na nowym systemie.

Wdrożenie objęło wszystkie kluczowe obszary działalności firmy ASCOMP, m.in. zarządzania oraz wsparcia sprzedaży, realizacji i rozliczenia kontraktów, obsługi zleceń wewnętrznych oraz analiz i raportowania. Możliwości dostępnego w Comarch ALTUM narzędzia CRM zostały przystosowane do specyficznych potrzeb klienta przez firmę wdrażającą. Oprogramowanie działa na 40 stanowiskach komputerowych.

– Platforma Comarch ALTUM umożliwia modelowanie prowadzonych przez firmę procesów biznesowych, a tym samym ich automatyzację i usprawnienie. Zakończenie wdrożenia usprawniło obieg informacji pomiędzy działami firmy oraz dało pełniejszy obraz prowadzonych tematów handlowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje elastyczność modułu raportowania – Business Intelligence – podkreśla Marta Szymowska, Wiceprezes ASCOMP.

Istniejąca od ponad 20 lat krakowska firma ASCOMP jest integratorem rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i transmisji danych. Dostarcza profesjonalne usługi doradcze, integracyjne i wdrożeniowe dla strategicznych przedsiębiorstw polskiej gospodarki.

http://www.comarch-altum.pl

http://www.alpol.net.pl

http://www.ascomp.com.pl

źródło/autor: Comarch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.