„Złodziej Pioruna” – młodzieżową książką roku

przez | 16/02/2010

Powieść „Złodziej Pioruna” została laureatem konkursu, organizowanego przez wortal literacki Granice.pl. Książka uplasowała się na pierwszym miejscu w kategorii „książki dla młodzieży”. Plebiscyt miał na celu wyłonienie najlepszych książek minionego roku.

„Złodziej Pioruna” jest pierwszą części serii, autorstwa Ricka Riordana, pt. „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, opowiadającej o młodym chłopcu (tytułowy Percy), który dowiaduje się, że jest synem greckiego boga – Posejdona.

Powieść cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W maju 2009 roku w Stanach Zjednoczonych została już wydana jej piąta część – „The Last Olympian”. Seria od wielu tygodni znajduje się na liście najlepiej sprzedających się książek dla dzieci, publikowanej przez New York Timesa. Prawa autorskie do książek sprzedano w ponad 30 krajach.

W Polsce wydano dotychczas dwa tomy przygód Percy’ego: „Złodziej Pioruna” oraz „Morze Potworów”. Trzecia część serii – „Klątwa Tytana” – pojawi się w księgarniach już 10 marca.

Na podstawie pierwszego tomu powstał film: „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Złodziej Pioruna” z  Loganem Lermanem w roli głównej. Wyreżyserował go Chris Columbus (twórca filmów: „Harry Potter i Komnata Tajemnic” i „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”). Polska premiera filmu odbędzie się 19 lutego 2010 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.