Współpraca Novella i Linux Professional Institute w obszarze szkoleń i certyfikacji

przez | 15/02/2010

Novell (NASDAQ: NOVL) i Linux Professional Institute (LPI) poinformowały o nawiązaniu międzynarodowej współpracy w celu dostosowania wymagań programów szkoleniowych i podstawowych certyfikatów linuksowych do standardu LPIC-1. W ramach programu, specjaliści w dziedzinie systemu Linux, którzy zdobyli status LPIC-1, będą również spełniać wymagania certyfikatu Novell Certified Linux Administrator (CLA). Oprócz tego dział szkoleń Novella – Novell Training Services – postanowił o włączeniu założeń programu szkoleniowego LPIC-1 do materiałów szkoleniowych CLA.

„Od ponad 25 lat Novell jest dostawcą profesjonalnego oprogramowania i usług dla biznesu, a także dostarcza odznaczający się największą interoperacyjnością system Linux. Dlatego mamy wszelkie warunki, by stworzyć kompleksowy program szkolenia, pozwalający specjalistom w dziedzinie systemów linuksowych zdobycie uznawanego na całym świecie certyfikatu LPIC-1, który umożliwi im profesjonalną realizację zadań w centrach danych i połączyć ją z niezbędną wiedzą techniczną i pewnością siebie” – powiedział Markus Rex, dyrektor generalny i starszy wiceprezes działu Open Platform Solutions w firmie Novell.

Upowszechnienie systemu Linux, w tym SUSE Linux Enterprise firmy Novell, nabiera coraz większego tempa w związku z zainteresowaniem użytkowników ekonomicznymi rozwiązaniami  odznaczającymi się maksymalną niezawodnością i możliwościami zarządzania. Przeprowadzone w roku 2009 badanie szefów informatyki z całego świata wykazało, że 40 procent ankietowanych planuje w ciągu następnych 12-24 miesięcy wdrożenie kolejnych projektów, w których obciążenie procesów informatycznych jest realizowane w środowisku Linuksa, zaś 49 procent badanych przewiduje, że w ciągu pięciu lat Linux stanie się podstawową platformą serwerową.

„Współpraca nasza jest wyrazem silnego wsparcia, jakie program certyfikacyjny LPI zyskuje w szeroko pojętym środowisku informatycznym i wśród społeczności linuksowej. Na przestrzeni lat otrzymaliśmy istotną pomocą ze strony dostawców Linuksa takich jak Novell i dzięki niemu LPI stał się jednym z najbardziej uznawanych certyfikatów linuksowych” – powiedział Jim Lacey, prezes i dyrektor generalny LPI – „Cieszymy się, że wspólnie z firmą Novell będziemy wspierać rozwój grona linuksowych zawodowców. Dostosowując swój program szkoleń i przygotowywania do egzaminów do wymagań LPIC-1, Novell uwzględnił zapotrzebowanie branży na niezależny od dostawców program certyfikacyjny, przygotowujący informatyków do pracy z dowolną dystrybucją systemu Linux w środowisku korporacyjnym.”

Zgodnie z warunkami umowy, wszyscy uprawnieni* posiadacze LPIC-1 będą mogli wystąpić o przyznanie certyfikatu Novell CLA bez dodatkowych egzaminów i opłat. LIPC-1 zostanie włączony przez Novell Training Services do programów szkoleń administratorów systemu Linux, w tym programów samokształceniowych, szkoleń na żądanie i wykładów prowadzonych przez partnerów.

„Jako autoryzowany partner szkoleniowy działający w ramach programu Novell PartnerNet, firma SwitchDesk szkoliła informatyków z największych amerykańskich firm, takich jak Ford Motor Company, Boeing, Macromedia, NASA itp.” – powiedział Chris Clark, prezes i dyrektor generalny SwitchDesk, Inc. – „Z radością przyjmujemy wiadomość o współpracy firm LPI i Novell w celu ujednolicenia programów kursów i uznawaniu certyfikatów, co zapewni naszym klientom możliwość zdobywania bogatej wiedzy i szerokiego zakresu umiejętności.”

Więcej informacji o uzyskiwaniu podwójnych certyfikatów można znaleźć na witrynie firmy Novell pod adresem  http://www.novell.com/training/certinfo/cla/ oraz Linux Professional Institute pod adresem www.lpi.org/cla.

*Program ten nie jest dostępny w Japonii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.