Walentynki w czekoladzie erotyczne e-upominki polaków

przez | 15/02/2010

Wraz ze zbliżającymi się Walentynkami sklepy internetowe odnotowują zwiększone obroty sprzedaży. Kupowanie upominków w internecie pozwala na znaczną oszczędność czasu oraz komfort wybierania produktu we własnym domu. W przypadku Walentynek, największą zaletą wydaje się być jednak anonimowość. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, hitem sprzedaży w największym polskim sklepie internetowym Merlin.pl są wszelkiego rodzaju prezenty erotyczne!

W okresie walentynkowym, podobnie jak przed świętami Bożego Narodzenia, sklepy internetowe odnotowują zwiększoną sprzedaż. Jak się jednak okazuje, zainteresowanie konsumentów wzrasta przede wszystkim w odniesieniu do wszelkiego rodzaju produktów o charakterze intymnym.

Wynika to z jednej strony z anonimowości, jaką gwarantują zakupy dokonywane przez internet, a z drugiej również z asortymentu, który często występuje jedynie w ofercie sklepu internetowego – twierdzi Radosław Krawczyk, Członek Zarządu Merlin.pl.

Czekolada do ciała i czerwona bielizna hitem sprzedaży

Absolutnym hitem sprzedaży w Merlin.pl w okresie walentynkowym w zeszłym roku były wyszukane gadżety erotyczne, takie jak chociażby zestaw Kamasutra, zawierający specjalną czekoladę do malowania ciała wraz z pędzelkiem, czy też pluszowe, różowe kajdanki. W tym roku preferencje klientów są bardzo podobne. Znacząco wzrasta sprzedaż kosmetyków i akcesoriów erotycznych, zmysłowej bielizny, biżuterii oraz perfum.

Dużym zainteresowaniem konsumentów cieszą się specjalne walentynkowe zestawy kosmetyków i produktów odwołujących się do tematyki miłosnej – mówi Agata Czarnowska, specjalista ds. PR Merlin.pl – Znajdują się wśród nich m. in. zestaw zawierający czekoladę do malowania ciała, zestaw olejków do masażu, czy też czerwona, odważna bielizna damska.

Jeśli książki, to o miłości, związkach i seksie

Na prezenty walentynkowe są także wybierane książki. Pod względem wielkości sprzedaży ustępują one jednak miejsca produktom związanym tematycznie z erotyką. Literatura ta dotyczy natomiast często miłości, związków damsko-męskich, czy seksu. Bestsellerami walentynkowymi w tym roku są „Zaginiony symbol” Dana Browna, „Miłość” Paulo Coelho i „Balsam dla duszy. Historie miłosne” autorstwa Jacka Canfielda, Marka Victora Hansena i Petera Vegso.

Klienci Merlin.pl na upominki z okazji 14 lutego wybierają również filmy i płyty z muzyką. W tym przypadku są to raczej klasyczne produkcje filmowe i albumy muzyczne, szczególnie nowości – bez wyraźnego nacechowania walentynkowego. Zwiększona sprzedaż występuje w przypadku najnowszej płyty Sade „Soldier of love”, „Magia del tango” Marcina Wyrostka oraz filmów „To właśnie miłość” Richarda Curtisa i specjalnego wydania „Przerwanych objęć” Pedro Almodovara.

Jak zamawiać żeby zdążyć?

Osoby decydujące się na zakup prezentu walentynkowego w sklepie internetowym na kilka dni przed 14 lutego powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na dostępność produktu.

Należy mieć świadomość, że na całkowity czas realizacji zamówienia składa się zarówno czas kompletowania przesyłki, jak i jej dostarczenia pod wskazany adres – tłumaczy Radosław Krawczyk, Członek Zarządu Merlin.pl. – Dlatego też osoby, które zamawiają prezenty na kilka dni przed Walentynkami powinny wybierać wyłącznie produkty dostępne w ciągu 24h. Oznacza to, że towary takie zostaną wysłane przez sklep internetowy w ciągu jednej doby do klienta. Dodatkowo powinny one zwrócić uwagę na formę dostawy. Najszybciej, bo w ciągu 2 dni, przesyłki są dostarczane za pośrednictwem firm kurierskich oraz InPost i Ruch, które świadczą usługi odbioru osobistego. Alternatywą jest samodzielne odebranie paczki w punkcie odbioru osobistego sklepu internetowego.

Walentynki, podobnie jak okres gwiazdkowy, to czas zwiększonej sprzedaży w sklepach internetowych. Przez internet prezenty można kupić wygodniej, bez konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejkach w zatłoczonych centrach handlowych. W przypadku Walentynek Polacy doceniają jednak jeszcze jedną zaletę zakupów w sieci – szeroką, fantazyjną ofertę i dyskrecję, jaką gwarantują.

źródło/autor: Merlin.pl