Hama Polska Diamentem 2010

Hama Polska znalazła się na Liście Diamentów Forbesa 2010, która gromadzi przedsiębiorstwa o największym przeciętnym rocznym wzroście wartości. Hama Polska została sklasyfikowana jako największy dostawca akcesoriów elektronicznych i fotograficznych w województwie Wielkopolskim wśród firm o przychodach od 50 do 250 mln zł. Hama Polska zajęła 46 miejsce w regionie i 408 w rankingu ogólnopolskim.

– Osiągamy dobre wyniki ze względu na fakt, że akcesoria stanowią dla naszych partnerów szansę na poprawę marż. A zatem, paradoksalnie, im trudniej na rynku, tym lepiej dla nas – mówi Małgorzata Deckinger, prezes zarządu Hama Polska.

Małgorzata Deckinger podkreśla, że w ubiegłym roku firma zbudowała nowy magazyn, który ma sześciokrotnie większą powierzchnię niż poprzedni. Dzięki temu zarząd firmy będzie mógł rozwijać kanał sprzedaży wśród mniejszych salonów z elektroniką. Wcześniej nie pozwalały na to ograniczenia logistyczne.

– To pozwala nam patrzeć w przyszłość z optymizmem – podsumowuje Małgorzata Deckinger.

Ranking przygotowuje miesięcznik Forbes oraz międzynarodowa firma analityczna Dun&Bradstreet. Tegoroczne zestawienie zostało opracowane na podstawie danych za lata 2005 – 2008. Zdaniem specjalistów lista pozwala prognozować, jakie firmy będą liderami w swoich segmentach rynku po powrocie dobrej koniunktury.

źródło/autor: White-Magick

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu