„WP Trusted – Bezpieczny Nadawca”

przez | 15/02/2010

Wirtualna Polska realizuje nowatorski program przeciwko phishingowi, „WP Trusted – Bezpieczny Nadawca”. Jego pierwszym partnerem został serwis Allegro.pl.

„Phishing” oznacza podszywanie się pod godną zaufania instytucję w celu wyłudzenia prywatnych informacji (np. haseł lub numerów kart kredytowych). Wirtualna Polska przeciwdziałając temu procederowi realizuje nowatorski program „WP Trusted – Bezpieczny Nadawca”. Pierwszym partnerem programu została największa polska platforma e-commerce – Allegro. Od teraz wszelkie listy wysyłane do użytkowników Poczty WP przez serwis Allegro oznaczane będą specjalną ikonką graficzną, a ich nadawca zyska miano w pełni bezpiecznego. Współpraca ta pozwoli skutecznie chronić internautów przed spreparowanymi mailami, co jest szczególnie istotne zwłaszcza po zakończeniu aukcji.

Wiadomości pochodzące od bezpiecznego nadawcy są specjalnie oznaczane przez WP – za pomocą ikonki oraz zielonego paska, które wyróżniają list spośród innych. Dzięki takiemu oznakowaniu odbiorca ma pewność, że wiadomość została wysłana z wiarygodnego źródła. Co ważne Wirtualna Polska gwarantuje wiarygodność adresu nadawcy.

Mamy 5,3 miliona użytkowników* poczty e-mail korzystających z naszej usługi za pośrednictwem interfejsu WWW. Trafiają do nich setki milionów listów miesięcznie.** Wprowadzając nowatorski program „Bezpieczny Nadawca” staramy się nie tylko przeciwdziałać phishingowi, chroniąc naszych internautów przed potencjalnym, bezprawnym wyłudzaniem ich prywatnych danych, ale też i edukować. Inicjujemy jednocześnie akcję na rzecz bezpieczeństwa korespondencji w Sieci. – mówi Andrzej Butkiewicz z Wirtualnej Polski – Cieszy nas, że jej pierwszym, znakomitym partnerem zostało Allegro.

Od 10 lutego, każdy e-mail wysłany przez serwis Allegro.pl do klientów oraz kontrahentów korzystających z Poczty WP, będzie wyróżniony graficznie. W nagłówku wiadomości, przy kopercie pojawi się zielony „ptaszek” potwierdzający, że wiadomość pochodzi z wiarygodnego źródła, czyli właśnie – i na pewno – z platformy Allegro.

Usługa działa m.in. dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technik kryptograficznych (DKIM), z których korzysta Poczta Wirtualnej Polski oraz systemy pocztowe Allegro.

To pierwszy taki system w polskim Internecie, a dzięki współpracy obu stron – w pełni skuteczny.

Handel w Internecie powinien charakteryzować się dwiema głównymi cechami: wygodą i bezpieczeństwem. I właśnie w trosce o ten drugi aspekt wprowadzamy kolejne zabezpieczenia. – mówi Mikołaj Paczkowski z Działu Bezpieczeństwa Allegro – Anonsowaliśmy już projekt anononimizacji loginów kupujących, który ma za zadanie zwiększyć prywatność Użytkowników i uniemożliwić podszycia pod sprzedających, teraz nadszedł czas na współpracę z operatorami pocztowymi. Dzięki współpracy z Wirtualną Polską nasi Użytkownicy zyskają pewność, że maile nadawane przez Allegro pochodzą od zaufanego nadawcy – dodaje Paczkowski.

źródło/autor: Wirtualna Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.