Sklepy Tally Weijl zostały wyposażone w systemy nadzoru wizyjnego oparte na kamerach IP Axis Communications

Sieć Tally Weijl poszukiwała rozwiązania, które zapewni zarówno bezpieczeństwo na terenie sklepów, jak również dostarczy wiedzy o zachowaniach klientów, co pozwoli uatrakcyjnić i dostosować ofertę do potrzeb konsumentów, a finalnie przełoży się na wyniki sprzedaży. Firma Data Components, dystrybutor i VAR (Value-added reseller) innowacyjnych produktów IT, zaproponowała Tally Weijl wdrożenie systemu nadzoru wizyjnego opartego na kamerach sieciowych Axis Communications oraz oprogramowaniu TrueView People Counter firmy Cognimatics.

W każdym ze sklepów Tally Weijl we Francji, Szwajcarii, Niemczech i Austrii zainstalowano jedną bądź dwie kamery Axisa, obserwujące głównie wejścia do placówek handlowych. Aby spełnić wymagania klienta w zakresie dyskretnego nadzoru, zdecydowano się na instalację niewielkich kamer kopułkowych AXIS 209FD oraz AXIS 212PTZ zasilanych w systemie PoE (Power over Ethernet), co eliminuje zbędne okablowanie. Kamery dostarczają ostry, wyrazisty obraz będący świetnym materiałem do analizy zachowań klientów w sklepie i jego otoczeniu. Dzięki niemu menedżer obiektu może dokładnie określić, które ekspozycje budzą największe zainteresowanie, gdzie gromadzą się klienci, a które przestrzenie w sklepie są rzadziej uczęszczane i powinny zostać przearanżowane. Wiedza o zachowaniach osób odwiedzających sklep pozwala również odpowiednio zaplanować pracę personelu. Zarejestrowane przez kamerę dane są przechowywane w jej pamięci przez miesiąc, w każdym momencie mogą też zostać zdalnie pobrane za pośrednictwem sieci, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa.

„Rozwiązanie wdrożone przez Tally Weijl ilustruje uniwersalny charakter systemów monitoringu IP, które zapewniają nie tylko wzmożone bezpieczeństwo obserwowanych obszarów, ale oferują także unikalne funkcje inteligentnego nadzoru. Dzięki temu są one wykorzystywane w procesach planowania biznesowego oraz optymalizacji sprzedaży” – mówi Agata Majkucinska, Key Account Manager Axis Communications.

Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu