ViDiS dostarczy sprzęt do AB S.A.

ViDiS Sp z o.o., dostawca urządzeń audiowizualnych podpisał umowę z AB S.A. – jednym z największych dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej – na dostawę sprzętu audio-video. Na jej mocy spółka AB będzie odpowiedzialna za dystrybucję produktów takich marek jak m.in. Sanyo, Vivitek, AVTek, Qomo, Lumens, Plus, SentrySafe, Vision, JustLamps, Anoto. Urządzenia pojawią się w ofercie AB S.A. w połowie lutego i będą sprzedawane na rynku polskim, czeskim i słowackim.

AB S.A. to już trzeci duży dystrybutor IT, który został partnerem spółki. Firma Vidis w II kw. br. zamierza zadebiutować na rynku NewConnect oraz przeprowadzić emisje akcji o wartości do kilku mln zł. Vidis Sp. z o.o. posiada wyłączność na wiele sprzedawanych marek, dzięki czemu może współpracować z największymi dystrybutorami sprzętu IT.

– „Udało nam się nawiązać bardzo dobre warunki współpracy z czołowymi producentami sprzętu. To sprawia że jesteśmy atrakcyjni nie tylko dla dealerów ale także dla dużych dystrybutorów urządzeń IT. Obecnie współpracujemy już z czołowymi firmami z tej branży, teraz do tego grona dołączy AB.” – mówi Tomasz Kliczkowski, v-ce prezes Vidis Sp. z o.o.

-„ Cieszymy się z podpisania umowy z firmą ViDiS, która uzupełni nasze bogate portfolio produktów o wiele nowych marek. W naszej polityce handlowej koncentrujemy się na zapewnieniu partnerom jak najszerszego zestawu komplementarnych produktów i technologii, które w pełni odpowiadają ich aktualnemu zapotrzebowaniu i trendom rynkowym.” – mówi Zbigniew Mądry, Dyrektor Handlowy – Członek Zarządu AB S.A.

W II kw. br. Vidis Sp. z o.o. planuje debiut na rynku NewConnect. Środki zostaną przeznaczone na rozwój sieci sprzedaży oraz na zwiększenie środków obrotowych.

– „Już od początku działalności byliśmy spółką rentowną, a z roku na rok udaje nam się poprawić wynik finansowy, jednakże zwiększenie środków obrotowych powinno spowodować skokowy wzrost przychodów. Jeżeli za tym pójdą intratne umowy to uzyskamy dobrze działający mechanizm przynoszący wysokie zyski, zarówno nam jak i naszym inwestorom.” – dodaje Tomasz Kliczkowski, v-ce prezes Vidis Sp. z o.o.