Veracomp oferuje nowe ujednolicone rozwiązanie do przechowywania danych- NAS firmy Infortrend

Veracomp, autoryzowany dystrybutor produktów Infortrend, wprowadził do oferty dwa nowe systemy do przechowywania danych z serii EonNAS – EonNAS 3200 oraz EonNAS 5100. Modele wyposażone są w połączone systemy łączności NAS oraz iSCSI umożliwiające odciążenie serwera i konsolidację opcji przechowywania danych. Zintegrowane rozwiązania pozwalają na obniżenie kosztów przechowywania oraz ochrony danych, a także wydatków na zarządzanie danymi w małych i średnich firmach.

EonNAS 3200 służy do przechowywania danych na poziomie podstawowym. Urządzenie adresowane jest do małych firm, filii oraz oddziałów przedsiębiorstw. EonNAS 5100 przeznaczone jest dla średnich firm. W celu ułatwienia konsolidacji NAS i SAN, zarówno urządzenie EonNAS 3200 jak i urządzenie 5100 obsługują protokoły plików i bloków włącznie z protokołami CIFS, NFS, FTP oraz iSCSI. Dla zwiększenia wydajności urządzenie EonNAS 5100 obsługuje napędy SSD.

Małe i średnie firmy borykają się z podobnymi wyzwaniami jak duże przedsiębiorstwa, czyli z gwałtownie rosnącą ilością przechowywanych danych oraz postępującą złożonością procesu zarządzania nimi. Jednakże w porównaniu z dużymi przedsiębiorstwami dysponują relatywnie ograniczonymi zasobami. Infortrend, aby pomóc firmom rynku SMB uporać się ze zmianami, zaprojektowała nowe modele urządzeń EonNAS, które zapewnią obsługę wielu protokołów, ułatwią zarządzanie i obniżą koszty przechowywania danych, zoptymalizują wydajność, udoskonalą zabezpieczenie danych oraz uelastycznią skalowalność.

Niewygórowany poziom cenowy tych systemów, to znaczące wsparcie dla małych i średnich firm w poradzeniu sobie ze zwiększająca się ilością danych, które muszą być skuteczniej chronione i efektywniej zarządzane. Dzięki systemom EonNAS, małe i średnie firmy już nie muszą przeznaczać środków ze swego budżetu na kosztowne rozwiązania do przechowywania danych oraz odpowiednio wykwalifikowany personel techniczny, dzięki czemu mogą je inwestować w zwiększanie konkurencyjności swojej firmy.

Ceny i dostępność

Systemy pamięci EonNAS 3200 dostępne są Veracomp w cenie dla klienta końcowego od 9 664 USD, a EonNAS 5100N od 12 670 USD. Model EonNAS 5100U będzie w dostawie od połowy marca w cenie od 16 739 USD.

Urządzenia objęto 3-letnią standardową gwarancją.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem:

http://www.infortrend.com/europe/main/2_product_EonNAS/product_EonNAS.asp

źródło/autor: Veracomp

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu