Pierwszy MOP LOTOSU już działa

Spółka LOTOS Paliwa uruchomiła właśnie parę MOP Rachowice i MOP Kozłów zlokalizowaną na A4 koło Gliwic. Oprócz stacji paliw na kierowców czeka również restauracja McDonald’s i przestronny parking.

Miejsce Obsługi Podróżnych Rachowice/Kozłów GDDKiA przyznała spółce LOTOS Paliwa w ramach przetargu zakończonego w październiku 2008 roku. Oprócz tej lokalizacji gdańska firma otrzymała prawo do budowy dwóch kolejnych par MOP – Witowice/Oleśnica (A4, /k Wrocławia) i Police/Łęka (A2).

– MOP Rachowice/Kozłów operuje w ruchu testowym już właściwie od 27 stycznia – wyjaśnia Robert Łaniewski, pełnomocnik dyrektora naczelnego LOTOS Paliw. – Jego oficjalne włączenie do sieci świętujemy dziś. To naturalna procedura. Zawsze przed ostatecznym włączeniem stacji do sieci korzystamy z tzw. rozruchu testowego. Sprawdzamy czy wszystkie urządzenia obiektu, od zbiorników po dystrybutory, funkcjonują poprawnie. W przypadku stacji w Rachowicach i Kozłowie wszystko działa na medal.

LOTOS Paliwa ukończyły również prace nad uruchomieniem MOP Police/Łęka. To Miejsce Obsługi Podróżnych oddano do użytku w ubiegłym tygodniu. Do otwarcia pozostała jeszcze para MOP Witowice/Oleśnica. Na obu ww. parach MOP oprócz stacji LOTOS i restauracji McDonald’s kierowcy będą mogli skorzystać z usług hoteli działających pod marką Start.

Warto przypomnieć, że GDDKiA w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 r. zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw.

Od promocji czas zacząć

Od 9 lutego na MOP Rachowice i MOP Kozłów rusza „promocja panterkowa”. Każdy klient, który zakupi na tych stacjach min. 20 litrów paliwa LOTOS Dynamic lub LOTOS Dynamic Diesel, otrzyma pluszową panterkę podczas dokonywania płatności.

Wkrótce na MOP Rachowice i MOP Kozłów rozpocznie się także wspólna promocja firm LOTOS i McDonald’s. Tankując min. 20 litrów paliwa na jednej z ww. stacji klient otrzyma kupon na dowolnie wybrany mały napój, do zrealizowania w restauracji McDonald’s w tej samej lokalizacji. Wydatek w wysokości co najmniej 20zł w restauracji McDonald’s pozwala natomiast otrzymać kupon na rabat w wysokości 10gr/litr na jednorazowe tankowanie na stacji LOTOS. Promocja potrwa min. 4 tyg.

W styczniu 2010 r. minęło czternaście lat istnienia spółki LOTOS Paliwa, która odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw LOTOS. Aktualnie w sieci LOTOS funkcjonuje łącznie 310 stacji dogodnie zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych. LOTOS Paliwa posiadają również certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.

źródło/autor: LOTOS

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu