Nowy superjasny szerokokątny obiektyw Nikona AF-S NIKKOR 24mm f/1,4G ED

Nikon wprowadza na rynek superjasny profesjonalny obiektyw szerokokątny – AF-S NIKKOR 24mm f/1,4G ED. Nowy obiektyw, zaprojektowany z myślą o fotoreporterach i pejzażystach, wyróżnia się przełomową konstrukcją optyczną dopasowaną do nowych lustrzanek cyfrowych formatu FX.

Wykorzystana w obiektywie AF-S NIKKOR 24mm f/1,4G ED konstrukcja optyczna zapewnia maksymalną jakość zdjęć przy minimalnej dystorsji oraz doskonałą ostrość na brzegach kadru, również przy większych otworach przysłony. Nowy układ optyczny łączy zalety stosowania unikalnej dla Nikona nanokrystalicznej powłoki przeciwodblaskowej z właściwościami soczewek ze szkła o niskiej dyspersji (ED) oraz soczewek asferycznych. Uzyskano dzięki temu wyjątkową jakość obrazu cechująca się wysokim kontrastem przy minimalnej dystorsji i aberracji. Maksymalny otwór względny f/1,4 i 9 zaokraglonych listków przysłony umożliwia tworzenie zdjęć z charakterystycznym dla obiektywów NIKKOR przepięknym bokeh.

„Przy wszystkich sukcesach i nagrodach przyznanych zmiennoogniskowym obiektywom NIKKOR, takim jak AF-S NIKKOR 24-70mm f/2,8G ED, wielu fotografów uwielbia pracować z płytką głębią ostrości i jasnym obrazem w wizjerze charakterystycznym dla wysokiej klasy jasnych obiektywów stałoogniskowych. Nie wątpimy w to, że fotoreporterzy skorzystają z tej możliwości.” – powiedział Zurab Kiknadze, kierownik grupy produktów obiektywy, akcesoria i oprogramowanie w Nikon Europe.

Obiektyw wyposażony jest w silnik Silent Wave Motor, który umożliwia szybkie i dyskretne działanie autofokusa. Jego korpus opiera się o szkielet magnezowy i uszczelnienia uodparniające go na warunki atmosferyczne i kurz. Do modelu AF-S NIKKOR 24mm f/1,4G ED dołączona jest w komplecie osłona HB-51 oraz miękki futerał.

Obiektyw trafi do sprzedaży 16 marca 2010 r.

źródło/autor: Walk&Talk

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu