Nowe urządzenia dachowe – Trane Voyager

przez | 11/02/2010

Dostępne są już nowe urządzenia dachowe Voyager™ marki Trane oferujące zwiększoną wydajność energetyczną i niezawodność dla supermarketów, obiektów kinowych i teatralnych, magazynów oraz innych budynków handlowych i przemysłowych w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Łatwe w montażu systemy zastępują istniejącą linię jednostek dachowych Voyager.

Kompleksowe urządzenia o mocy 15-165 kW oferują do wyboru technologie tylko-chłodzenia, zasilania gazem, pompy ciepła oraz systemy dwupaliwowe odpowiadając na specyficzne potrzeby klientów w zakresie chłodzenia i ogrzewania. Dostępne są również dodatkowe opcje umożliwiające oszczędzanie energii, jak płytowy wymiennik ciepła, koło grzewcze, regulowana objętość świeżego powietrza oraz „free-cooling”.

Nowe urządzenia dachowe Voyager posiadają certyfikat Eurovent (klasa energetycznej A dla pewnej liczby jednostek), potwierdzający wysoki współczynnik wydajności (COP) oraz sprawności energetycznej (EER). Dodatkowe oszczędności energii można uzyskać dzięki takim technologiom jak odzysk ciepła oraz modulacyjny i kondensacyjny palnik gazowy.

Wysoka wydajność modeli Voyager sprawia, że nadają się one zwłaszcza do systemów dystrybucji i składowania w tzw. łańcuchu zimna, jak na przykład przechowywanie produktów czekoladowych i kwiatów. Nowa konstrukcja urządzeń umożliwia ich działanie w warunkach ekstremalnego ciepła lub zimna.

Zastosowany w nich system “plug and play” z jednopunktowym podłączeniem do źródła zasilania i zamontowanym fabrycznie osprzętem zapewnia łatwy montaż i uruchomienie. Komfort, działanie, bezpieczeństwo i dostępność zostały udoskonalone w wyniku opracowania na nowo całej konstrukcji.

“Systemy Trane Voyager łączą w sobie wysoką niezawodność i energooszczędność,  łatwiejszą instalację i uproszczone procedury obsługi po to by zmniejszyć koszty związane z ich posiadaniem”, powiedział Pierre Cazal, Wiceprezydent ds. systemów wyposażenia dla  działalności handlowej Trane w Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce oraz Indiach. “Ten elastyczny system zapewnia pełne zintegrowanie z systemami zarządzania budynkiem w celu poprawy efektywności systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.”·

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.