Fashion Weekend w Centrum Cybernetyki

przez | 11/02/2010

W piątek 19 lutego br. w Warszawie rozpoczyna się Fashion Weekend w Centrum Cybernetyki. W czasie weekendu zainaugurowane zostaną dwie cykliczne imprezy modowe: warsztaty „Let’s talk fashion, czyli polska moda od podszewki” i „Pop up shop”, czyli sklep z moda polskich projektantow. Fashion Weekend rozpocznie warsztat Macieja Zienia pod hasłem „Po co mi warsztat u Zienia?”

Let’s talk Fashion, czyli polska moda od podszewki

“Let’s talk fashion” to cykl spotkań warsztatowych dotyczących mody i jej projektowania. Do ich poprowadzenia Centrum Cybernetyki zaprosiło osoby, które mają na swoim koncie znaczące, często pionierskie dokonania na polskim i światowym rynku. Wśród prowadzących warsztaty są zarówno projektanci jak i animatorzy środowiska związanego z modą, dziennikarze, przedstawiciele biznesu. Pierwszym z nich będzie Maciej Zień.

Warsztat rozpocznie się o godzinie 19:00 w piątek 19 lutego. Po warsztacie odbędzie się after party organizowane w Centrum Cybernetyki przez Warszawa Powiśle. Warsztat oraz bilet na afterparty kosztuje 20 zł.

“Chodzi nam o dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz o inspirowanie innych do twórczych działań” – tłumaczy ideę pomysłodawczyni modowych przedsięwzięć CC Monika Jakubiak, projektantka mody, która współpracowała m.in. z Tate Britain, Chloe, Hussein Chalayan, Starym Browarem w Poznaniu, Anią Kuczyńską. “Warsztaty Let’s talk fashion są interaktywne, zakładają prawdziwą wymianę między uczestnikami i twórczą atmosferę, w ktorej mają powstawać pomysły i nowe rozumienie mody. Chcemy zapoczątkować oddolną rewolucję branży modowej, umożliwiać projektantom lepszą sprzedaż i wspierać rozwój mody polskiej” – wyjaśnia Monika Jakubiak.

„Pop up shop”, czyli sklep z modą polskich projektantów

W weekend 20 i 21 lutego ruszy pierwsza edycja “Pop up shop”. W Centrum Cybernetyki będą do kupienia rzeczy bardzo dobrej jakości, które przez brak dobrej dystrybucji, najczęściej nie są powszechnie dostępne dla klientów lub są sprzedawane tylko przez Internet. W pierwszej edycji „Pop up shop” wezmą udział m.in: firma PROSTO, Ambrosia, Agata Nowicka – „Endo”, Kamilla Woszczyk – „Not to repeat”, Łukasz Stępnień, She roll, Małgorzata Fejkel, Konrad Parol, Karina Królak, Cybernetyki Szwalnia, Łukasza Jemioł, Green Establishment, Joanna Paradecka, Mysikrólik, Turbokolor oraz wielu innych.

„Pop up shop” 20-21.02. będzie otwarty w sobotę: godz. 11:00 – 18:00 oraz w niedzielę w godz. 13:00 – 18:00. Wejściówka kosztuje 5 zł.

„Pop up shop” powstał ponieważ wielu projektantów i twórców szuka miejsca do pokazania i sprzedawania swoich rzeczy. „Centrum Cybernetyki chce ich w tym wspierać. Raz w miesiącu zapraszamy do współpracy projektantów, ktorzy chcą pokazać się światu. Chcemy jednocześnie, żeby w ślad za tym szła edukacja ile czasu i pracy zajmuje np. uszycie sukienki w Polsce. Założeniem pop up shopu jest też budowanie relacji projektantów z klientami” – mówi Monika Jakubiak.

Let’s talk fashion i pop up shop będą się odbywać co miesiąc w Centrum Cybernetyki

Kolejna edycja “Let’s talk fashion, czyli polska moda od podszewki” będzie miała miejsce 13 i 14 marca. Centrum Cybernetyki wspólnie z miesięcznikiem Exklusiv będzie z uczestnikami warsztatów – młodymi dziennikarzami, grafikami, fotografami przez dwa dni pracować nad artystycznym pismem ręcznej roboty. Wstęp kosztuje 50 zł. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia można przesyłać na adres: mmozdrzen@valkea.com, regulamin warsztatów dostępny jest na stronie www.x-mag.pl. Na zakończenie warsztatów, w niedzielę 14 marca o 17:00 zapraszamy na wernisaż, podczas którego pokazany zostanie efekt pracy całego zespołu. Wstęp na wernisaż jest wolny.

Trzecia edycja “Let’s talk fashion” obędzie się w piątek 23 kwietnia. Gościem warsztatów będzie Marlena Woolford związana do niedawna z WGSN – największą i najbardziej wpływową firmą na świecie zajmującą się prognozowaniem trendów w modzie i analizą światowych rynków mody (http://www.wgsn.com/ ) – nazywaną Bloombergiem przemysłu modowego. Poprowadzi ona warsztat „Byc trendy a trendy”, podczas którego będzie się można dowiedzieć m.in. jak powstają trendy, jak wielcy kreatorzy wpływają na to, co jest w sklepach odzieżowych, skąd firmy czerpią informacje o trendach i jak je przewidywać. Początek o godzinie 19:00. Wstęp 20zł.

Pop up shop będzie miał swoje kolejne edycje w marcu w weekend 20 – 21, oraz w kwietniu w dniach 24 – 25.

Centrum Cybernetyki – miejsce mody

Centrum Cybernetyki to alternatywne miejsce organizowania ciekawych wydarzeń na mapie Warszawy. Poza cyklicznymi imprezami takimi jak „Let’s talk fashion” oraz „Pop up shop”, w CC znajduje się również również showroom – sklep z polską marką ubraniową dla kobiet Cybernetyki Szwalnia, przestrzeń pracy dla freelanserów – coworking oraz pracownia architektów. Więcej informacji na blogu www.cybernetyki222.pl

Pomysłodawcą i mecenasem Centrum Cybernetyki i Cybernetyki Szwalnia jest Małgorzata Błaszkowska. Misją projektów jest wspieranie projektantów i artystów oraz integracja polskiego świata mody i wspieranie młodych talentów.

ul. Cybernetyki na mapie Warszawy:

http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=cybernetyki+2,+warszawa&sll=52.589701,17.490234&sspn=8.25457,22.192383&ie=UTF8&z=16&iwloc=A

Centrum Cybernetyki na Facebooku:

http://www.facebook.com/profile.php?v=wall&ref=ts&id=100000332350680

źródło/autor: Samantha Joe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.