CeBIT 2010: ATEN stawia na zdalne zarządzanie zasilaniem i na profesjonalne rozwiązania wideo

Nowe przełączniki KVM dla domowych biur i małych firm, najnowsze rozwiązania do zarządzania centami danych, profesjonalne rozwiązania audio-wideo VanCryst i inne produkty zostaną zaprezentowane w hallu 12 na stoisku C75

ATEN International, wiodący projektant i producent zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych, weźmie udział w targach CeBIT 2010 – światowej imprezie branży IT, która odbędzie się w Hanowerze w dniach 2–6 marca. Podczas targów ATEN przedstawi różne produkty KVM, w tym inteligentną jednostkę dystrybucji zasilania (PDU) do zdalnego zarządzania zasilaniem, 9/5-konsolowe przełączniki Matrix KVM do bezpiecznego dostępu i elastycznej rozbudowy centrów danych, a także przełącznik Matrix KVMP 2×4 USB do zastosowań multimedialnych. Ponadto ATEN będzie prezentować innowacyjne rozwiązania KVM dla domowych biur i małych firm oraz po raz pierwszy przedstawi pełną linię profesjonalnych rozwiązań audio-wideo VanCryst.

„Uważamy, że CeBIT to bardzo ważna impreza i dobre miejsce, aby zaprezentować najnowsze innowacje ATEN europejskim klientom. Wierzymy, że dzięki CeBIT zacieśnimy relacje z klientami i zyskamy nowe kanały sprzedaży. Priorytetem firmy jest komunikacja na najwyższym poziomie, a podczas targów przedstawimy nasze najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie” – powiedział Kevin Chen, prezes ATEN International.

„Na targach CeBIT zaprezentujemy także po raz pierwszy linię produktów VanCryst Professional A/V Solutions. Jest to kompletna rodzina profesjonalnych rozwiązań audio-wideo do różnych zastosowań, takich jak Digital Signage, edukacja, produkcja, medycyna i domowa rozrywka. Podczas targów pokażemy również najnowsze rozwiązanie do dystrybucji mediów i przełącznik Matrix HDMI” – dodał Chen.

Aby zademonstrować innowacyjność i funkcjonalność produktów firmy, na stoisku ATEN odbędą się prezentacje na żywo, m.in.:

Korporacyjne rozwiązania KVM:

PN5212s / PN5320s / PN7212s / PN7320s Power Over the NET to inteligentna jednostka dystrybucji zasilania (Power Distribution Unit, PDU), która oferuje 12 wyjść o maksymalnym natężeniu 20 amperów i 20 wyjść o maksymalnym natężeniu 30 amperów. Urządzenie obsługuje mierzenie stanu zasilania w czasie rzeczywistym i pozwala administratorom monitorować prąd, napięcie i pobór mocy sprzętu IT na poziomie PDU albo poszczególnych wyjść, minimalizując koszty operacyjne i gwarantując wysoką dostępność systemów w serwerowniach każdej wielkości. Inteligentna jednostka PDU zapewnia też porty czujników do monitorowania temperatury i wilgotności oraz do powiadamiania o przekroczeniu progów alarmowych. Administratorzy IT mogą łatwo i wygodnie zarządzać zasilaniem podłączonych urządzeń za pośrednictwem przeglądarki — w razie potrzeby zdalnie — aby zminimalizować koszty utrzymania i zapewnić nieprzerwane działanie serwerowni.

Wielokonsolowe, 32-portowe przełączniki Matrix KM0532/KM0932/KM0032 są przeznaczone do współczesnych centrów danych, które wymagają niezawodnego i bezpiecznego sterowania wieloma serwerami. KM0532 i KM0932 pozwalają niezależnie i jednocześnie sterować 32 bezpośrednio podłączonymi serwerami z poziomu odpowiednio 5 i 9 konsol. Przełączniki można łączyć szeregowo, kaskadowo lub na oba sposoby w elastyczne konfiguracje, które umożliwiają sterowanie tysiącami serwerów za pomocą nawet 9 konsol. Szczególnie ekonomiczna jest konfiguracja z wieloma przełącznikami KM0032, ponieważ zawierają one dedykowany port do łączenia szeregowego, dzięki czemu wszystkie porty KVM można wykorzystać do podłączenia serwerów. Zaawansowana funkcja Dual Root umożliwia połączenie dwóch przełączników KM0932 w celu uzyskania konfiguracji z 18 konsolami. KM0532 i KM0932 to pierwsze przełączniki Matrix KVM, które oferują zarówno obsługę dźwięku, jak i nośników wirtualnych. Funkcja Virtual Media umożliwia współdzielenie urządzeń pamięciowych USB przez wszystkie serwery. Dzięki automatycznej kompensacji przesunięcia sygnałów RGB i automatycznej kompensacji sygnałów (ASC) przełączniki KVM Matrix zapewniają wyższą jakość obrazu przesyłanego przez kable kategorii 5e/6 – 1280×1024 przy 60Hz na odległość do 300 metrów.

Rozwiązania KVM dla domowych biur i małych firm

Matrycowy przełącznik KVMP CM0264 2×4 USB umożliwia niezależne i jednoczesne sterowanie dwoma komputerami DVI, dwoma komputerami lub urządzeniami HDMI i dwoma dodatkowymi urządzeniami USB z poziomu jednej dwuekranowej konsoli USB. CM0264 obsługuje jeden ekran DVI i jeden ekran HDMI; użytkownik może oglądać obraz nawet z czterech źródeł sygnału wysokiej rozdzielczości. Urządzenie jest idealne do wszystkich zastosowań multimedialnych, do edycji wideo i dla grafików kreatywnych. Tryb „3 obrazy w jednym” umożliwia monitorowanie nawet czterech komputerów jednocześnie. Dzięki opatentowanej funkcji Cursor Shift w trybie dwuekranowym wskaźnik myszy może poruszać się tam i z powrotem między ekranami albo zmieniać fokus KVM. Ponadto intuicyjny, graficzny interfejs użytkownika oferuje łatwe monitorowanie, przenoszenie plików, kopiowanie i wklejanie oraz inne innowacyjne funkcje sterowania.

Profesjonalne rozwiązania audio-wideo VanCryst:

Przełącznik Matrix HDMI VM0404H zapewnia wygodny sposób przekierowywania obrazu i dźwięku od jednego z czterech źródeł sygnału HDMI do jednego spośród czterech ekranów HDMI. VM0404H umożliwia podłączenie czterech urządzeń HDMI (takich jak kamera HD, dekoder telewizji satelitarnej, odtwarzacz HD-DVD, odtwarzacz Blu-ray, komputerowe kino domowe, samodzielny odtwarzacz multimedialny lub konsola do gier) do czterech monitorów, ekranów, projektorów lub telewizorów HDMI. Za pomocą pilota i wygodnych przycisków na panelu przednim można szybko i łatwo zmieniać źródła sygnału i ekrany HDMI, a wskaźniki LED na panelu przednim pokazują źródłowe urządzenie każdego ekranu. VM0404H obsługuje wideo wysokiej rozdzielczości – HDTV 480p, 720p, 1080i, 1080p (1920×1080); VGA, SVGA, SXGA, UXGA (1600×1200) i WUXGA (1920 x 1200). Urządzenie jest zgodne ze standardami HDMI 1.3b, HDCP 1.1 i HDMI CEC. VM0404H obsługuje też dźwięk Dolby True HD i DTS HD Master Audio.

Aby umówić się na spotkanie z przedstawicielem ATEN na targach CeBIT 2010 (hall 12, stoisko C75), prosimy skontaktować się z Marshą Lee, marshalee@aten.com.tw, tel. +886-2-8692-6789 z firmy ATEN International Co., Ltd. lub Zuzanną Cendrowską, zuzanna.cendrowska@mondaypr.pl, +48 22 48-78-421 z Monday PR.

Dystrybutor produktów ATEN w Polsce:

W Polsce dystrybutorem produktów ATEN jest firma AJM Electronics: www.ajm.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu