„Mama w pracy” liczy na Twój 1%

przez | 11/02/2010

Sumienna, obowiązkowa, pracowita – taka jest „Mama w pracy”. Fundacja Świętego Mikołaja już od trzech lat nagradza przedsiębiorstwa, które swoją postawą wpływają na poprawę sytuacji kobiet na rynku pracy. Wszystkich, którzy popierają „firmy nieprzeciętnie przyjazne mamom” zachęcamy do przyłączenia się do akcji i przekazywania 1% podatku na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja.

W tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu „Mama w pracy” o roczną licencję „firmy nieprzeciętnie przyjaznej mamom” ubiega się 95 przedsiębiorstw z całej Polski. Plebiscyt odbywa się w dwóch kategoriach: małe i średnie (do 50 pracowników) oraz duże firmy (ponad 50 pracowników). Swoje poparcie dla kampanii promacierzyńskiej można wyrazić przekazując swój 1% podatku na Fundację Świętego Mikołaja. To bardzo proste! Wystarczy wpisać na druku PIT nazwę oraz numer KRS (0000126602), a Urząd Skarbowy przekaże zdeklarowaną kwotę na konto organizacji. Na stronie Fundacji dostępny jest też bezpłatny program do wypełniania deklaracji PIT za 2009 rok.

„Konkurs Mama w pracy organizowany jest już po raz trzeci i z roku na rok do plebiscytu o tytuł firmy nieprzeciętnie przyjaznej mamom przyłącza się coraz więcej przedsiębiorstw. To najlepszy dowód na słuszność kampanii. Mamy nadzieję, że swoje poparcie dla promacierzyńskiej inicjatywy wyrażą także podatnicy przekazując swój 1% na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja, do czego gorąco zachęcamy” – mówi Karolina Błaszczyk, koordynatorka projektu z Fundacji Świętego Mikołaja.

Trzecia edycja konkursu „Mama w pracy” rozpoczęła się w listopadzie 2009 roku, a zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego 2010 roku. Rozwiązanie konkursu, połączone z wręczeniem nagród, odbędzie się w maju 2010 roku. Konkurs „Mama w pracy” promuje postawy przyjazne pracującym kobietom. Przykłady zwycięskich firm pokazują, że udogodnienia wdrożone specjalnie dla matek małych dzieci, skutkują lepszymi wynikami pracy i znacznie silniejszą identyfikacją z pracodawcą. Dodatkowo, podnoszą one wartość samego przedsiębiorstwa, które staje się pożądanym miejscem pracy dla przyszłych młodych mam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.