SAPPHIRE przedstawia kartę HD 5570

przez | 10/02/2010

SAPPHIRE przedstawia nową kartę graficzną – HD 5570. Nowa karta SAPPHIRE do działania nie potrzebuje dodatkowego zasilania, obsługuje biblioteki DirectX 11, a jej niski profil czyni ją idealną do komputerów z małą obudową typu Home Theater PC.SAPPHIRE HD 5570 jest wyposażona w 400 procesorów strumieniowych taktowanych częstotliwością 650  MHz, a 512MB GDDR3 pracuje z taktowaniem 900 MHz. Nad niską temperaturą GPU i pamięci czuwa cichy system chłodzenia o niskim profilu zaprojektowany przez firmę SAPPHIRE specjalnie na potrzeby tego modelu.

Na jednej z dwóch wersji karty HD 5570 firma SAPPHIRE zainstalowała wyjścia VGA, Dual Link DVI oraz DisplayPort. Przy użyciu monitora z wejściem DisplayPort lub odpowiedniej przejściówki można połączyć trzy monitory w tryb Eyefinity. W przypadku drugiej wersji karty konfiguracja wyjść na tylnym panelu wygląda następująco: VGA, DVI i HDMI. Ostatnie złącze pozwala na przesyłanie sygnału wideo i audio jednym kablem do wyświetlacza HDMI.

W zestawie z kartą SAPPHIRE HD 5570 znajdują się też skrócone tylne śledzie, umożliwiające instalację w mniejszych obudowach. Z kolei obsługa CrossFireX pozwala na połączenie ze sobą dwóch lub więcej kart graficznych HD 5570 w celu uzyskania większej wydajności podsystemu graficznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.