Piast – Mecenas Zamku Bolków

  • by

Jeden z najbardziej znanych zabytków śląskiej architektury średniowiecznej – Zamek w Bolkowie, który jest oddziałem Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego – trafił pod mecenat marki Piast, z portfela Carlsberg Polska. Jako „Mecenas Zamku Bolków” Piast będzie sprawował opiekę finansową nad Muzeum Zamek Bolków i wspierał planowaną w tym roku wystawę zatytułowaną „Średniowieczne budownictwo obronne Księstwa Świdnicko-Jaworskiego”. Mecenat Piasta nad dolnośląskim zamkiem jest częścią realizowanego przez markę od 2004 roku programu „Piast dba o zabytki Dolnego Śląska”.

„Zamek w Bolkowie to niezwykłe miejsce na mapie naszego regionu. Wspierając jedną z najpotężniejszych twierdz średniowiecznego Śląska jak i Polski chcemy przyczynić się do przywrócenia jej dawnej świetności i inspirować zarówno mieszkańców regionu jak i turystów do poznawania historii Dolnego Śląska – regionu niezwykle bliskiego marce Piast.” – mówi Małgorzata Lisowska, Junior Brand Manager marki Piast.

„Mury zamkowe w Bolkowie zachwycają niepowtarzalną atmosferą i przenoszą w świat tajemniczej epoki średniowiecza i tradycji rycerskiej. W tym roku na terenie Muzeum Zamku Bolków zostanie otwarta wystawa poświęcona średniowiecznym obiektom obronnym, której patronować będzie Piast. Cieszymy się, że możemy mieć w tym wydarzeniu swój udział i mamy nadzieję, że Muzeum Zamku Bolków przyciągnie rzesze zwiedzających i będzie jedyną w swoim rodzaju podróżą w czasie.” – dodaje Małgorzata Lisowska.

Marka Piast, silnie związana z tradycją i kulturą Dolnego Śląska, od lat aktywnie wspiera wszelkie ważne dla tego regionu inicjatywy. Program ratowania najpiękniejszych zabytków architektury pod nazwą „Piast dba o zabytki Dolnego Śląska” zainicjowany został w 2004 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu