Zapraszamy wino „na salony”

Tagi:

Nawet gdy nie jesteśmy dumnymi właścicielami piwniczki z winem możemy zadbać o odpowiednią ekspozycję wina w swoim domu. Funkcjonalna, a przy tym piękna „oprawa” dla wina pomoże zadbać o jego jakość, tak by nie straciło nic ze swojego smaku i aromatu w oczekiwaniu na degustację.

Eksperci od lat spierają się analizując wpływ wina na nasze zdrowie. Już w starożytnej Grecji rozcieńczone i odpowiednio doprawione wino traktowane było jako panaceum i stosowane m.in. jako lek przeciwgorączkowy, przeciwdziałający migrenom oraz wzmacniający. Jednak przełom nastąpił dopiero w ubiegłym wieku, gdy udowodniono korzystny wpływ czerwonego wina (w umiarkowanych ilościach) na układ krwionośny i serce. Niezależnie jednak od naukowych analiz dla wielbicieli wina najważniejsze w dalszym ciągu są walory smakowe. Aby móc w pełni rozkoszować się nimi powinniśmy stworzyć w domu odpowiednie warunki do przechowywania zakupionych butelek. Urządzając mieszkanie pamiętajmy o wygospodarowaniu miejsca na barek, który może stanowić integralny element wystroju naszej kuchni, jadalni lub salonu. Nawet gdy zakupione przez nas wina przeznaczone są do szybkiej degustacji, powinny „leżeć” przez dzień lub dwa zanim je otworzymy. Wyjęte prosto z samochodu, wytrzęsione podczas podróży tracą wiele ze swoich walorów. By wino mogło się „uspokoić” potrzebne jest miejsce, które umożliwi leżakowanie butek w pozycji horyzontalnej. Jedynie w takiej pozycji korek może być cały czas zamoczony, co zapobiega jego wysychaniu i przedostawaniu się powietrza do butelki. Barki z oddzielnymi półeczkami na butelki sprawdzą się tutaj idealnie. Tego typu meble znajdziemy w ofercie Kolekcji Mebli Klose. Na uwagę zasługują zwłaszcza modele wchodzące w skład linii Duo, które dzięki połączeniu funkcji barku i kredensu lub witryny są niezwykle funkcjonalne. Umożliwiają przechowywanie wina w odpowiedniej pozycji, a dzięki wydzieleniu w ramach tej samej bryły dodatkowego miejsca gdzie możemy przechowywać inne przedmioty użytku codziennego sprawdzą się nawet w mniejszych jadalniach lub salonach. Interesujący model barku znajdziemy również w nowoczesnej kolekcji Juvena. Bryła barku zaprojektowana została tak by nie tylko wino znalazło w nim swoje miejsce. Górna półka zakryta przeszklonymi drzwiczkami jest idealna by schować również inne alkohole. Satynowe szkło drzwiczek harmonijnie współgra ze srebrem chromowanych uchwytów i ozdobnych aplikacji.

Modele barków z obu kolekcji dostępne są w różnych wybarwieniach – tak by optymalnie dostosować się do preferencji kolorystycznych domowników. Niezależnie od wyboru barwy funkcjonalny barek pozwoli nam na piękną ekspozycję wina, a jednocześnie zapewni odpowiednie warunki do jego przechowywania zanim zdecydujemy się na jego degustację.

Pamiętajmy – nawet w przypadku białego wina nie można go przechowywać dłużej niż kilka dni w lodówce. Szkodliwe wibracje i zbyt niska temperatura spowodują, że straci ono swój aromat i będzie mdłe w smaku. Wyeksponujmy je w odpowiedni sposób, by potem delektować się smakiem wina w gronie przyjaciół.

www.klose.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu