Comarch wśród Idealnych Pracodawców 2009

W badaniu przeprowadzanym przez Universum Polska Comarch zajął 9. miejsce w rankingu Idealnych Pracodawców w kategorii IT. Krakowska spółka znalazła się tym samym w gronie światowych marek z branży. W badaniu wzięto pod uwagę sto firm.

Wręczenie wyróżnień połączone z przedstawieniem wyników badania odbyło się 3 lutego w warszawskim hotelu Marriott podczas uroczystej gali. Ogólnopolskie badanie przeprowadzane wśród profesjonalistów zostało zorganizowane w Polsce po raz drugi. Tym razem wzięła w nim udział grupa 8 tys. respondentów – specjalistów w swoich branżach z minimum rocznym doświadczeniem.

– Jest nam bardzo miło, że jesteśmy zauważaną marką wśród pracowników. Tym bardziej że nasze produkty przeważnie nie trafiają do bezpośredniego, codziennego użytku, co niewątpliwie zwiększałoby naszą rozpoznawalność. Ponadto badania przeprowadzane przez Universum pokazują, że w podobny sposób oceniają nas zarówno studenci, jak i doświadczeni pracownicy – komentuje Radosław Chłodowicz, koordynator ds. komunikacji w Comarch SA.

– Badanie Universum Professional Survey pozwala na unikalną analizę wizerunku pracodawcy z dwóch perspektyw – zewnętrznej oraz wewnętrznej, zwłaszcza, że jest to jedyne badanie wśród profesjonalistów na polskim rynku. Pracodawca może dowiedzieć się, jak jest postrzegany jego employer brand wśród potencjalnych kandydatów na rynku pracy, jak również wśród pracowników wewnątrz organizacji, by dzięki temu poznać ewentualne różnice powstałe w trakcie analizy. Jednocześnie bardzo ważny jest fakt, że nie można głosować na firmę, w której się pracuje – mówi Anna Macnar, Country Manager, Universum Polska.

Universum działa od 20 lat na świecie, badając opinie studentów i profesjonalistów w dziedzinie Employer Branding. W Polsce pierwsze badania wśród studentów przeprowadzono w 2007 roku. Od 2008 roku w Polsce badane są również opinie profesjonalistów. Jest zaufanym partnerem ponad 1200 firm na całym świecie, włączając w to większość prestiżowych firm z rankingu Fortune 500. Coroczne badania – Idealny Pracodawca – przeprowadzane jest wśród 280 000 studentów i 80 000 profesjonalistów w 28 krajach.

O szczegółach badania można dowiedzieć się więcej na stronie: www.idealnypracodawca.pl

źródło/autor: Comarch

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu